Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Open Atlanta 2019’da zafere ulaşan Heroic oldu

2019 yılının 10. DreamHack etkinliği olan DreamHack Open Atlanta 2019, 2 günlük turnuva sürecinin ardından sona erdi. 15-17 Kasım tarihlerinde düzenlenen organizasyonda şampiyonluğa ulaşan ekip, Danimarka merkezli Heroic oldu.

$100,000 ödül havuzuna sahip DreamHack Open Atlanta, 8 takımın katılımıyla başladı. 6 takımın davet ile katılırken, diğer2 takım ise Kuzey Amerika Elemeleri sayesinde organizasyonda yer aldı.  Davet edilen takımlar arasında Chaos Esports Club, CR4ZY, Heroic, Illuminar Gaming, Sprout ve Virtus.pro vardı. Kuzey Amerika Elemeleri’nden gelmeyi başaranlar ise INTZ eSports ile Triumph oldu.

Turnuva 4’er takımdan oluşan 2 ayrı grup şeklnde başladı. A grubu Sprout, Heroic, Illuminar Gaming ve Triumph’dan oluşurken B grubu, Virtus.pro, INTZ Esports, Chaos Esports Club ve CR4ZY’den oluştu. A grubundan Heroic ve Sprout, B grubundan CR4ZY ve Virtus.pro yarı finallere çıkmayı başaran taraflar oldu.

Yarı finaller yakın geçen 2 seriye sahne oldu. Fakat her iki seri de 2-0 sonuçlandı ve finalistleri belli etti. Sprout ve Heroic finalde kozlarını paylaştı. Train ve Inferno haritasında oynanan final serisi, 16-9’luk ve 16-10’luk skorlarla Heroic’in zaferiyle sonlandı. Bu sonuçla birlikte Heroic $50,000’ın, Sprout ise $20.000’ın sahibi oldu.

Son olarak Snappi ve b0RUP’u kadrosuna  katan Heroic, blameF ve friberg ile yollarını ayırarak kadrosunda değişikliğe gitmişti.  Bir önceki DreamHack turnuvası olan Rotterdam’da ikinci olmakla yetinen Danimarka temsilcisi, uzun süre sonra bir turnuvada şampiyonluk yüzü gördü. Heroic, Dünya Sıralaması’nda 16. sırada bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir