Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Dreamhack Open Leipzig yarı finalistleri belli oldu

Temsilcimiz XANTARES’in takımı BIG ve MAD Lions, turnuvanın ilk günü topladıkları puanlarla doğrudan Dreamhack Open Leipzig yarı finallerine yükselmeye hak kazandı. Play-off maçları sornasında da Renegades ve Heroic yarı finalde mücadele edecek son iki takım oldu.

Yılın ilk önemli turnuvası olan Dreamhack Open Leipzig, izleyiciler için keyifli maçlarla başladı. HLTV listesinde ilk 10’da bulunan takımlardan hiçbiri yer almasa da bizler için seyir zevki yüksek maçlar izleten bir turnuva oluyor. Katılan tüm takımlar güzel skorlar alarak listede üst sıralara tırmanmayı hedefliyorlar. Turnuvada BIG, Renegades, Virtus.pro, Cloud9, MAD Lions, North, Heroic ve Sprout takımlarının maçlarını izleyeceğiz.

İlk Maçlar

Turnuvanın birinci günü best of 1 formatındaki maçlarla başladı. Takımlar Pazar gününe kadar turnuvada kalmak için kıyasıya mücadele ettiler. Turnuva, temsilcimiz XANTARES’in de olduğu BIG-Virtus.Pro arasında Inferno haritasında oynanan maç ile başladı. BIG bu maçı 16-8 kazanarak bir sonraki turda oynamaya hak kazandı. Diğer Alman temsilcisi Sprout ise evinde oynadığı maçta North karşısında galip gelemedi. Son oynanan maçta ise Renegades, Cloud9 karşısında kazanan taraf oldu. İlk turun son maçında ise MAD Lions, Heroic’i geçerek üst turda yarışmaya hak kazandı.

İkinci Maçlar

Günün ikinci maçlarında takımlar üst turda mücadele etmek için yarıştılar. Kazanan takımlar birbiriyle oynadı. BIG-Renegades maçının kazananı BIG oldu ve doğrudan yarı finale yükseldi. Yarı finalisti belirleyen diğer maçta ise MAD Lions, North’u geçerek doğrudan yarı finale yükselen ekip oldu.

Bugün oynanan maçlarda da doğrudan yarı finale yükselemeyen Virtus.Pro, Cloud9, Sprout, Heroic ve Renegades üst tura yükselmek için play-off maçları oynadı. İlk maçlarını kaybeden Cloud9 ve Virtus.Pro arasında “best of 3” formatında oynanan maçta Cloud9, 2-0 galip geldi ve Virtus.Pro turnuvaya veda etti. Sprout ve Heroic arasındaki maçı da Heroic 2-0 kazandı ve turnuvaya veda eden diğer takım Sprout oldu.

Devam eden maçlar ise bir galibiyet ve bir mağlubiyet alan takımlar arasında oynandı. İlk maçta Renegades-Cloud9 eşleşmesinin gülen tarafı Renegades oldu ve Cloud9 turnuvaya veda etti. Günün son maçı ise az önce sonuçlanan Heroic-North maçıydı. Yarı finalisti belirleyecek olan günün son maçı kıran kırana geçti ve üçüncü haritaya uzanan maçta gülen taraf Heroic oldu.

Play-off’ların tamamlanmasının ardınan yarın yarı final maçları oynanacak. MAD Lions-Renegades ve BIG-Heroic eşleşmeleri yarın finale giden tarafları belirleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir