Counter-Strike: Global Offensive

DreamHack Showdown 1. gün maçları tamamlandı.

8 kadın CS:GO takımının mücadele ettiği ve şampiyon olan takımın DreamHack Rotterdam’da yer almaya hak kazanacağı DreamHack Showdown bugün oynanan 6 karşılaşma ile başladı. Maçları sizler için özetledik.

Dignitas Female 16-2 Orange.Sphynx

Turnuvanın açılış karşılaşması iki Amerika merkezli takım arasında oynandı. BO1 formatında oynanan maçın haritası Train olarak belirlendi. İki takım arasında gözle görülür bir kalite farkı vardı ve bu fark Dignitas lehineydi. Maça CT tarafında başlayan Dignitas maç boyunca rakibine sadece 2 round kaybetti ve maçı 16-2 kazanmayı başardı.

Beşiktaş 16-3 7PM Female

Turnuvadaki tek Türk takımı Beşiktaş, turnuvadaki ilk karşılaşmasında Çin temsilcisi 7PM ile karşılaştı. Harita Inferno olarak seçildi. Beşiktaş’ın üstün takım oyunu, Petra’nın muhteşem bireysel performansıyla birleşince fark kaçınılmaz oldu. Rakibine sadece 3 round kaybeden Beşiktaş, maçı 16-3 kazandı.

Copenhagen Flames 12-16 Demise Female

Turnuvanın kafa kafaya giden ilk karşılaşmasıydı. Yapılan harita yasaklamalarının ardından harita Nuke olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan Demise, ilk roundları kazanmayı başardı fakat Copenhagen rakibine cevap vermekte gecikmedi. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan Copenhagen oldu. CT tarafında ise daha iyi oynayan Demise Female, haritayı 12-16 kazanmayı başardı.

CLG Red 16-9 FOREVER 21

İki Amerika temsilcisinin karşı karşıya geldiği maçta harita Overpass olarak belirlendi. Haritaya T tarafında başlayan CLG takımı, ilk yarıdaki 15 round’ın 12’sinin kazanarak 12-3’lük skor avantajıyla ikinci yarıya geçti. İkinci yarıda maçı çevirmek için gerekli hamleleri yapmaya çalışan FOREVER 21 takımı olsa da, CLG buna izin vermedi ve maçı 16-9 kazanmayı başardı.

Dignitas Female 23 – Demise Female

A grubunun kazananlarının karşılaştığı mücadelede harita Dust2’ydi. Haritaya T tarafında başlayan Demise takımı, karşılıklı alınan roundların ardından ilk yarıyı 7-8 önde kapadı. İkinci yarıda yaptığı 7 round’lık galibiyet serisi sayesinde beraberliği yakalayan ve maçı uzatmaya götüren ise Dignitas oldu. 3 uzatma devresinin sonunda 23-25 kazanan ise Demise oldu.

Beşiktaş 16-8 CLG Red

Günün son karşılaşmasında B grubunun kazananları karşı karşıya geldi. Temsilcimiz Beşiktaş, Train haritasına CT tarafında başladı. İlk yarıda her iki takımda avantajlı olduğu roundları kazanmayı başarsa da ikinci yarıya önde giden 9-6’lık skorla Beşiktaş oldu. İkinci yarıda oyunun kontrolü tamamen temsilcimize geçti. Petra’nın gösterdiği iyi performansla birlikte maçtan 16-8 galip ayrılan Beşiktaş oldu.

DreamHack Showdown yarın oynanacak maçlar ile birlikte devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.