Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Summer bugün başlıyor

CS:GO organizasyonları arasında oldukça önemli bir yeri olan DreamHack Summer turnuvası için tüm hazırlıklar tamamlandı ve çekişmeli mücadeleler bugün itibariyle başlayacak.

DreamHack Summer’da bu hafta sonu ile birlikte grup maçları başlıyor ve daha önce de olduğu gibi turnuvaya ev sahipliği yapacak olan şehir İsveç’in Jönköping şehri olacak. Birbirinden iddialı 8 takım 40.000 dolarlık ödülden paylarını almak için kıyasıya mücadele edecek. Turnuva sistemi daha önceden de bildiğimiz standart eleme usulünde devam edecek ve her iki grubun birinci ve ikinci takımı bir üst tura yükselerek tek maç eleme usulü play-off oynayacak.

Turnuva içerisinde mücadele edecek olan 8 takımdan 6’sı şu an için belirlenmiş durumda ancak kalan 2 takımın belirlenmesi için elemeler devam ediyor. Dolayısıyla bugün itibariyle A Grubunun tüm maçlarının oynanmasına engel bir durum yok. Ancak B grubunun maçları için oyunseverler önümüzdeki günü bekleyecekler.

sfsfsf

Gruplarda oynanacak maçların takvimi ise şöyle olacak:

A Grubu – 13 Haziran Cumartesi

17:15 – Fnatic vs. LGB eSports
18:45 – Titan vs. FlipSid3
19:45 – Kazananların maçı
21:00 – Kaybedenlerin maçı
22:15 – Son maç

B Grubu – 14 Haziran Pazar

17:15 – Ninjas in Pyjamas vs. 8.Takım
18:30 – Natus Vincere vs. 7.Takım
19:45 – Kaybedenlerin maçı
21:00 – Kazananların maçı
22:15 – Son maç

Grup maçları sonrasında bir üst tura çıkarak play-off oynamaya hak kazanan takımlar, Pazartesi günü itibariyle büyük ödül için mücadele edecekleri yarı final ve final maçlarına çıkacaklar.

Finaller – 15 Haziran Pazartesi
14:00 – Yarı Final #1
17:30 – Yarı Final #2
21:05 – Büyük Final

Büyük Finalde sonra dağıtılacak ödül miktarları ise şöyle olacak:

1. 20,000 dolar
2. 6,000 dolar
3-4. 3,000 dolar
5-8. 2,000 dolar

Bu heyecanlı turnuvanın yayıncılığını üstlenecek kadro ise daha önceden belirlenmiş. Richard Lewis ev sahipliğinde, Daniel “ddk” Kapadiavv oyunun oynandığı sahneden röportajlar yapacak; RoomOnFire’ın yayıncı ikilisi olan Anders Blume ve Auguste “Semmler” Massonat yorumculuğu üstlenirken  Duncan “Thorin” Shields, Robin “Fifflaren” Johansson and Björn “THREAT” Pers gibi isimlerin oluşturduğu kadro da maçların analizlerini yapacak.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir