Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack’de şampiyon Team EnVyUs oldu

Yılın son büyük CS:GO etkinliği olan ve DreamHack’in evsahipliğinde Romanya’nın Cluj – Napoca(Kaloşvar) kentinde oynanan turnuvada şampiyon, Team EnVyUs oldu.

Turnuvaya 1 Kasım Pazar günü oynanan yarı final ve final maçlarıyla devam edildi. Çeyrek finalde Fnatic’i eleyen EnVyUs, yarı finalde G2 Esports’u 1-0 geriden gelerek 2-1 yenmeyi başardı ve finale çıktı. ESL Köln turnuvasında da finale çıkan ama finalde kaybeden Fransız temsilcisi, 2015 yılında ikinci kez büyük turnuva finaline çıkmayı başardı ve yükselişini sürdürdü. Bir diğer finalist Na’Vi ise çeyrek finalde Luminosity’i eledi ve yarı finalde Ninjas in Pyjamas’ın rakibi oldu. Yarı finalde turnuvanın önemli takımlarından NiP’e hiç acımayan Na’Vi rakibine 2 maçta sadece 8 round verdi ve ezici bir üstünlükle finale çıkmayı başardı.

EnVyUs ve Na’Vi’nin finaldeki mücadelesinde ilk maç nefesleri kesti. Train haritasında Na’Vi’nin direncine iyi karşılık veren Fransız ekibi, maçı 16-14 kazanarak seride 1-0 öne geçti. İkinci harita ise Cobblestone’du. Çekişmeli geçmeyen ikinci maçta, rakibine nefes aldırmayan EnVyUs, 16-5 kazanarak tarihi bir zafer elde etti.

Final serisinin oyuncu istatistikleri ise şu şekilde oluştu:

f

Yılın son büyük turnuvasından zaferle ayrılan Fransız ekibi, takımlar sıralamasında yükselişine devam etti ve adını dünyanın en iyi takımları arasına yazdırmayı başardı. DreamHack Open Cluj – Napoca’da şampiyon olan Team EnVyUs’un kadrosunda şu isimler bulunuyor:

  • kennyS
  • kioShiMa
  • NBK
  • Happy
  • apEX

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir