Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

E-LEAGUE Major finalinde izlenme rekoru kırıldı

Dün oynanan ve gelmiş geçmiş en heyecanlı major finallerinden birisi olarak gösterilen E-LEAGUE Major finali Astralis-Virtus.Pro mücadelesi, Twitch’te izlenme rekoru kırdı. Karşılaşmayı E-LEAGUE’in Twitch kanalında aynı anda 1,026,236 kişi izledi.

CS:GO sahnesinin en büyük turnuvalarından birisi olan ve yüz binlerce kişinin canlı izlediği E-LEAGUE Major, turnuvanın şanına yakışır bir şekilde sonlandı. Yarı finalde Fnatic’i geçen Astralis ve SK’yı geçen Virtus.Pro’nun mücadelesi adeta nefes kesti. Serinin son roundunda müthiş bir geri dönüş gerçekleştiren Astralis ise, şampiyonluğa erişen takım oldu. Twitch’te espor departmanında görevli olan Christian Tamas’ın açıklamasına göre turnuvanın finali, aynı anda 1,026,236 kişi tarafından izlenirken, Twitch rekoru da böylelikle kırılmış oldu. Daha önceki rekor ise yine E-LEAGUE tarafından yarı final mücadelesinde 890k ile kırılmıştı.

E-LEAGUE Major finali aynı zamanda CS:GO tarihindeki en uzun final serisi oldu. Atlanta’da Fox Theater’da düzenlenen büyük final toplamda 88 round sürerken, bir önceki en uzun final ise ESL One Katowice’teki Fnatic ve NiP arasında 85 round süren mücadeleydi.

Valve’in hali hazırda düzenlediği majorlarda büyük bir başarı elde ettiği biliniyordu. Major finalinin bu kadar tutkulu ve çok fazla insan tarafından izlenmesi ise CS:GO’nun espor sahnesinde özel bir yeri olduğunu gösteriyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir