Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ECS Season 7 Amerika 3. hafta elemesi tamamlandı

ECS Season 7 Amerika 3. hafta elemesini kazanan FURIA, ECS Season 7 Finallerine gidecek 3. Amerika takımı oldu.

ECS Season 7 Amerika 3. hafta elemesinin finalinde iki Brezilyalı takım FURIA ve INTZ Esports vardı. Son zamanların çıkış gösteren takımı FURIA, kendi seçtiği ilk haritada rahat bir galibiyete ulaştı ve seride 1-0 öne geçti. İkinci haritada ise çekişmeli geçen ilk yarının ardından INTZ, CT tarafında ekonomide üstünlüğü kazanınca rakibine şans tanımadı ve seriyi üçüncü haritaya taşıdı. Üçüncü haritada FURIA 14-7’den geri dönerek maçı uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda rakibinin moral bozukluğunun da etkisiyle haritayı 19-15 kazanarak ECS Season 7 Finallerine katılmaya hak kazandı. Seri boyunca +34 skor farkıyla oynayan Kaike “KSCERATO” Cerato serinin en dikkat çeken oyuncusu oldu.

Final maçının harita sonuçları ise şu şekilde;

  • Brazil FURIA 2-1 INTZ Esports (Inferno 16-4, Train 12-16, Mirage 19-15)

ECS Season 7 Finallerine katılmaya hak kazanan takımlar ise şu şekilde;

Denmark Astralis United States compLexity Gaming*
Denmark North United States NRG Esports
France Vitality Brazil FURIA

*compLexity Gaming, ECS Season 7 Amerika 1 hafta elemesinde 2. sırada yer almasına rağmen 1. olan Rogue takımının dağılmasıyla finallere gitmeye hak kazanmıştır.

ECS Season 7 Finallerine katılacak son iki takım ise bölgelerindeki beş seride en yüksek puanı toplayan takımlar olacak. Bölge elemeleri dördüncü seri maçları ise 13 Mayıs Pazartesi gününde başlayacak ve 16 Mayıs Perşembe gününde sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir