Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Edward, Winstrike’a transfer oldu

Natus Vincere ve Winstrike arasında yapılan takasta Edward, Winstrike’a kiralanırken Boombl4, Natus Vincere’a transfer oldu.

İki Bağımsız Devletler Topluluğu ekibi, önemli oyuncularını takaslama kararı aldı. Bu takasın ardından Navi oyuncusu Edward, Winstrike’la kiralık olarak anlaştı. Winstrike oyuncusu Boombl4 ise Navi’ye transfer oldu. Bu takasın ardından Winstrike tarafında yeni oyun içi lider Edward oldu.

Edward, 2013 yılından beri Natus Vincere forması giyiyordu. Ukraynalı oyuncu takımın en tepede olduğu dönemlerde büyük katkı sağladı. Yıldız oyuncunun tecrübesi ve kararları Navi’ni en tepeye çıkmasında önemli rol oynadı. Edward’ın profesyonel oyunculuk kariyerine baktığımızda Navi ile özdeşleşmiş bir oyuncu olduğunu görebiliriz. 2009 yılında takıma katılan oyuncu Counter Strike 1.6’nın son dönemleri olan 2012’ye kadar kadroda kaldı ve ekibin ilk CS:GO kadrosunda yer aldı. Ardından bir süre Astana Dragons forması giyen oyuncu eski takımına yeniden döndü.

Boombl4 ise 2017 yılından beri profesyonel sahnede yer alıyor. Kariyerine Elements Pro Gaming’le başlayan oyuncu ardından Quantum Bellator Fire ile anlaştı. Takımıyla minor turnuvalara katılan oyuncu büyük takımların ilgisini çekti ve 2018’in sonlarına doğru Winstrike’a transfer oldu. 20 yaşındaki oyuncu Winstrike ekibinde oyun içi lider konumundaydı.

Bu takasla birlikte Natus Vincere’da bir dönem sonlanmış oldu. Takımın neredeyse simgelerinden biri haline gelen Edward ile yolların ayrılması organizasyon adına yeni bir sayfanın başlangıcı anlamına geliyor. Bakalım takımlar yapılan bu takastan memnun kalacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir