Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Efsane NiP kadrosunun son üyesi f0rest, takımdan ayrıldı

Efsanevi Counter Strike oyuncusu Patrik “f0rest” Lindberg, yedi yıldır kesintisiz devam eden Ninjas in Pyjamas kariyerine bugün itibariyle son verdi. CS:GO’nun erken dönemlerinde 87-0 gibi ulaşılması zor bir rekora imza atan efsane kadronun son üyesi de böylece takımdan ayrılmış oldu. NiP onun görevini yapması için kadrosuna nawkk’ı kattı.

f0rest, GeT_RighT, Xizt ve Fifflaren’dan oluşan NiP kadrosu oyunun erken dönemlerine damga vurmuş bir bileşkeydi. NiP’nin en baskın olduğu yıl olan 2013’te arka arkaya 87 maçı kazanarak rakiplerinin korkulu rüyası olmuşlardı. NiP, f0rest’ın yerini nawkk ile dolduracak. 22 yaşındaki AWPer böylece eski takım arkadaşı Plopski ile tekrar bir araya gelmiş oldu. nawkk 2018 yılı sonlarında x6tence Galaxy için mücadele ederken tanınır hale gelmişti. 2019’da GamerLegion kadrosuna katıldı ve takımının kazandığı maçlarda büyük pay sahibi oldu.

NiP kariyeri noktalansa da f0rest için işler hala bitmiş değil. NiP’den ayrılan GeT_RiGhT, Xizt, ve Friberg ile Dignitas için mücadele edecekleri kesinleşti. İlerleyen yaşına rağmen hala rakipleri için büyük bir tehdit oluşturuyor. HLTV verilerine göre takımının en iyisi olması da bunun bir göstergesi oldu.

Ayrılığa rağmen NiP tarafından hala çok kıymetli bir oyuncu olarak görülüyor. NiP COO’su Jonas Gundersen ayrılık hakkında şunları söyledi “Patrik, övgüleri sonuna kadar hak ediyor. Yıllar boyunca hem oyunun hem de NiP’nin bir simgesi haline geldi. Aynı takımla bu kadar uzun süre oynadıktan sonra değişiklik istemesi gayet doğal. Ona izin vermek ve başarılar dilemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.”

nawkk’ın f0rest’tan dolan boşluğu ne oranda dolduracağı şimdilik herkes için bir muamma. Belki katkılarıyla NiP’yi şimdikinden daha iyi bir yere bile taşıyabilir. Ancak herkesin hemfikir olduğu bir konu var. GeT_RighT’ın ardından f0rest’ın da ayrılmasıyla NiP eski kimliğini tamamiyle geride bırakmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir