Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Efsane oyuncu Zeus, otobiyografi kitabı çıkardı

CIS bölgesinin efsane oyuncusu, Na’Vi ve Gambit ile başarıdan başarıya koşan Danylo Zeus Teslenko’nun otobiyografik kitabı çıktı. Kitap henüz dilimize çevrilmedi, İngilizce okumak isteyenler için güzel bir seçim olabilir.

İlk olarak Mayıs 2019’da Rusça olarak yayınlanan kitabın ismi  “Against All Odds: The Way to Victory” yani ortalama bir çeviri ile “Tüm Bahislere Karşı: Zafere Giden Yol” olarak da dilimize çevrilebilir. İsmiyle Gambit zaferine bir vurgu taşıyor.(Y.N)  Kitapta Zeus, çocukluğunu açıkça tartışıyor ve kariyerinin ilk günlerini tüm şeffaflığıyla okuyucuya sunuyor.

Kitabın izleyen bölümlerinde Zeus bizi 2009’a götürüyor. Kurulmasına yardımcı olduğu Na’Vi ile geçirdiği ilk dönemleri anlatıyor. Sadece bir yıl sonra bu ekip Counter Strike 1.6 sahnesini domine etmişti. Intel Extreme Masters IV, ESWC ve WCG turnuvalarını kazanan ekip, CS:GO ile birlikte aynı dominasyonu ne yazık ki sürdürememişti.

Nihayetinde sene 2016’ya geldiğinde Zeus, kuruluşundan beri rol aldığı takımdan serbest bırakılarak yine bir efsane olan s1mple’ın Na’Vi yolunu açtı. S1mple bir konuşmasında Na’Vi için oynamayı çocukluğundan beri hayal ettiğini söylemişti.

Eylül ayıyla birlikte emekli olan Zeus , aynı zamanda Gambit ile birlikte Major kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Usta oyuncu şimdilerde esporcu olmak isteyen gençlere tavsiyeler vererek CIS bölgesinden daha fazla süper yıldız çıkmasını sağlayacak çalışmalarda bulunuyor.

Yukarıda da bahsettiğim gibi eserin henüz Türkçe baskısı bulunmuyor. Hatta dilimize çevrileceğinden bile emin değilim. Fakat İngilizce baskısını okumak isteyenler için linki bırakıyorum. Esporcuların bu tarz biyografileri gençleri aydınlatmak için faydalı olacaktır.

https://www.amazon.com/Against-All-Odds-Way-Victory/dp/1676159355/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir