Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Elisa Masters Espoo 2022’de Şampiyon FNATIC

Finlandiya’nın Espoo kentinde düzenlenen Elisa Masters Espoo 2022‘de finalde rakibi BIG’i 2-0 yenen Fnatic şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. Fnatic bu şampiyonluk ile birlikte 100.00 dolarlık para ödülünün yanında IEM Katowice 2023 biletinin de sahibi oldu.

Ezici Üstünlük

İlk harita: Vertigo

BIG ilk harita olarak Vertigo’yu seçerken Fnatic ikinci harita Overpass seçiminde bulundu. Rakip takımın seçtiği haritaya iyi başlayan taraf 3-0 ile Fnatic oldu. Sonrasında ilk roundlarını kazanan BIG durumu 4-2’ye getirse de William “mezii” Merriman’nin etkili oyununa engel olamadı ve Fnatic 9-2 öne geçti. İlk yarı boyunca etkili oyununu sürdüren ekip 11-4 ile T tarafına geçti. İkinci yarıda rakibine round dahi vermeyen Fnatic, BIG’in seçmiş olduğu haritayı 16-4 kazanarak büyük avantaj elde etti. Kazanan takım adına 22 öldürme 8 ölüm ile mezii ilk haritaya damga vuran oyuncu oldu.

İkinci harita: Overpass

BIG kader maçına 2-0 skorla başladı. Kendi seçtiği haritada çabuk toparlanan Fnatic durumu arka arkaya aldığı roundlarla 5-2’ye getirdi. KRIMZ’in yerine oynayan Peppzor’un etkili oyunu, ekibin yarıyı 11-4 önde tamamlamasını sağladı. İkinci yarıda da rakibine geri dönüş imkanı sağlamayan ekip maçı 16-5 kazanarak Elisa Masters Espoo 2022 şampiyonu oldu.

Major Sonrası Moral Depoladı

Intel Extreme Masters Rio Major 2022’de Şampiyonlar Aşamasında Outsiders’a 2-0 mağlup olup turnuvaya veda eden Fnatic, Counter Strike’ın efsane ve ikonik oyunlarından biri olan Krimz’in yokluğunda şampiyon olarak moral depolamayı başardı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir