Counter-Strike: Global Offensive

ENCE, suNny’i kadrosuna katarken Aleksib’i yedeğe çekti

Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ENCE, Miikka “suNny” Kemppi ile anlaştığını duyurdu. SunNy, StarLadder Berlin Major turnuvasından sonra Aleksi “Aleksib” Virolainen’in yerini alacak.

Yaklaşık 2 yıl mousesports bünyesinde forma giyen suNny, Mart 2019’da takım tarafından yedeğe çekilmiş ve profesyonel arenaya biraz ara vermeye karar vermişti. Takımla birlikte ilk resmi müsabakasına eylül ayında düzenlenecek olan BLAST Pro Series Moskova’da çıkacak olan Finlandiyalı oyuncu, 6 ay aradan sonra ilk maçına çıkmış olacak.

2018 yılından beri ENCE bünyesinde bulunan Aleksib’in ise geleceği belirsiz. Major turnuvasından sonra yedeğe çekilecek olan oyuncu, bütün tekliflere açık olduğunu yaptığı açıklamada belirtti. Açıklamanın tamamı ise şöyle:

“ENCE tarafından yedeğe çekildim. Bu benim için beklenmeyen bir şeydi ve her şeyden önce canımı yaktı. Şimdi ise bununla başa çıkmalıyım. Yaşanan zorluklara, turnuvalardaki başarısızlıklara ve farklı görüşlere rağmen başarıya ulaşmak için doğru yolda kalmayı başardık.”

“Bu takımı kazıyarak oluşturduk. Potansiyeli olan bir takımdan elit seviyesinde bir takım olma yolunda bu kadronun bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Bu benim için değerli bir yolculuktu fakat şimdi sonuna geldik.”

“Sırada Berlin Major var. ENCE ile katılacağım son turnuva. Ne olursa olsun umarım bizim için kolay geçen bir turnuva olur.”

“Yaşanan 17 aylık süreç için bütün takıma ve yönetime teşekkür etmek istiyorum. Kahkahalarımızı ve güzel zamanları hatırlayacağım. Bir diğer büyük teşekkür ise desteklerini hiç esirgemeyen taraftarlarımıza. Sizin desteğiniz benim için çok önemliydi.”

“Geleceğim için konuşacak olursak, oynamaya devam etmek istiyorum. Çok fazla şey öğrendim ve bunları bir sonraki adımımda kullanmak istiyorum. Uluslararası bütün tekliflere açığım.”

Major’dan sonra değişecek olan ENCE kadrosu şu şekilde olacak:

  • Aleksi “allu” Jalli
  • Jere “sergej” Salo
  • Jani “Aerial” Jussila
  • Sami “xseveN” Laasanen
  • Miikka “suNny” Kemppi
  • Slaava “Twista” Räsänen (Koç)
  • Aleksi “Aleksib” Virolainen (Yedek)

 

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.