Counter-Strike: Global Offensive

EnVyUs, Krakow Major elemelerinden çıkarıldı

CS:GO sahnesinin en iyi takımları arasında gösterilen Fransız temsilcisi EnVyUs, geçtiğimiz Şubat ayında kadrosunda yaptığı değişiklikler sebebiyle Krakow Major elemelerinden çıkarıldı.

CS:GO takipçilerinin de hatırlayacağı üzere geçtiğimiz Şubat ayında iki dev Fransız temsilcisi olan G2 Esports ve EnVyUs arasında bir transfer hareketliliği yaşanmıştı. Bu hareketlilik ile birlikte her iki takım arasında bazı oyuncuların takası gerçekleştirilmiş ve “süper” bir Fransız takımı ortaya çıkmıştı. “Fransız karması” olarak da anılan bu transferlerden sonra EnVyUs adına bazı önemli gelişmeler yaşandı.

EnVyUs geçtiğimiz sene harika bir sezonu geride bırakmış ve ESL One Köln’de muazzam bir performans sergilemişti. Kenny “kennyS” Schrub, Dan “apEX” Madesclaire, ve Nathan “NBK” Schmitt gibi üst düzey Fransız oyunculara sahip olan takım için söz konusu transfer hareketliliğinden sonra neler olacağı da merak konusuydu. G2 Esports ise kadrosuna kattığı bu efsanevi oyuncular ile CS:GO sahnesinin en güçlü ekiplerinden biri haline gelmişti.

Üç harika oyuncusunu elden çıkaran takım için asıl problem önümüzdeki Krakow Major olacak gibi görünüyor. Valve’ın aldığı kararlar doğrultusunda EnVyUs, Krakow elemelerine doğrudan katılma hakkını kaybetti. Elemelere doğrudan katılabilmek için takımın, Krakow elemelerine katılma hakkını kazanan kadrosundan en az 3 oyuncuyu takımda tutması gerekiyordu. EnVyUs her ne kadar en son yapılan ESL One Köln turnuvasında son sekiz takım arasında yer almayı başarmış olsa da bu başarısı da elemelere doğrudan katılması için yeterli olmayacak çünkü takım son mücadele ettiği major kadrosundan en az 3 oyuncuyu takımın şu anki kadrosunda bulundurmuyor.

Fransız temsilcisi artık Krakow elemelerine katılmaya hak kazanmak için mini bir bölgesel elemeye katılmak zorunda kalacak. Her ne kadar kazandığı başarılar ile kendini kanıtlamış bir takım olsa da, EnVyUs adına can sıkan asıl gelişmenin söz konusu mini elemede karşılaşacağı takımlar olduğu söylenebilir. Yeni bir kadroyla geri dönen Dignitas, tecrübeli İsveç temsilcisi Ninjas in Pyjamas ve dünya çapında oyunculara sahip Heroic, söz konusu bölgesel elemede EnVyUs’ın rakipleri arasında olacak. Buna rağmen hala favori olarak görülen Fransız temsilcisi için elenme riski de göz ardı edilemeyecek bir faktör gibi görünüyor.

Söz konusu mini Avrupa Elemeleri, 15 – 19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve en iyi 3 takım, 29 Haziran – 3 Temmuz arasında gerçekleşecek olan Krakow Major elemelerine katılmaya hak kazanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.