Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Epsilon, CS:GO takımını serbest bıraktı.

2008 yılında kurulan Belçika merkezli Epsilon Esports, uzun süredir beraber mücadele ettiği CS:GO kadrosunu serbest bıraktığını duyurdu.

Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda şunları yer aldı: “CSGO takımımızı serbest bırakıyoruz. Hepinizle çalışmak bizim için bir keyifti. Bol şans! Yeni haberler yakında gelecek.” Takımda bulunan Kia “Surreal” Man ve Joey “CRUC1AL” Steusel, yaklaşık 2 yıldır Epsilon kadrosunda bulunuyordu. Serbest bırakılan takımın tamamı ise 3 aydır beraber oynuyordu.

Takım, Charleroi Esports turnuvasında G2 ve GamerLegion’ı yendikten sonra playofflara ulaşmayı başarmıştı ve iyi bir performans gösteriyordu. Fakat turnuvadan 1 ay sonra Alman oyuncuları Nils “k1to” Gruhne, Sprout’a transfer oldu. Alman oyuncunun yeri Rasmus “kreaz” Johansson ile dolduruldu.

Yapılan transferin ardından KING OF BETSCSGO.GG turnuvasını kazanan Belçika ekibi, diğer oynadığı karşılaşmalarda ise dengesiz bir görüntü sergiledi. Bazı karşılaşmalarda üstün bir performans gösteren takım, bazı karşılaşmalarda ise hiç varlık gösteremedi. Bunun üzerine bir de Avrupa Minor Açık Elemeleri’ndeki başarısızlık eklenince Epsilon, Dünya Sıralaması’nda 22.’likten 40.’lığa kadar geriledi. Her şeyin sonucu olarak da takım serbest bırakıldı.

Takımda bulundan Teodar “SPELLAN” Nikolov’un attığı Tweet’e göre, serbest bırakılan kadronun tamamı beraber oynamaya devam edecek ve kendilerine yeni bir organizasyon arayacak. Epsilon’un ilişkisini kestiği kadronun tamamı şu şekilde:

  • Kia “Surreal” Man
  • Joey “CRUC1AL” Steusel
  • Teodor “SPELLAN” Nikolov
  • Helvijs “broky” Saukants
  • Rasmus “kreaz” Johansson

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir