Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Eski OpTic koçu ruggah, Danimarkalı OG’ye transfer oldu

Danimarkalı espor organizasyonu OG, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla takımın koçu olarak Casper “ruggah” Due ile anlaşıldığını açıkladı.

Geçen ay CS:GO sahnesine katılan Danimarkalı OG; Vitality’den NBK, ENCE’den Alexib, North’tan Valde, HellRaisers’dan ISSAA ve ALTERNATE aTTaX’dan mantuu ile oyuna dahil olmuştu. Bunun yanında koç olarak Casper ruggah Due eklendi.

OpTic takımının 2019’da dağılmasından sonra sözleşmesi aralık ayında sonra eren ruggah, yaklaşık bir buçuk yıldır serbest durumdaydı. OpTic ile 2018 ve 2019 yıllarında güzel başarılara imza atılsa da organizasyonun dağılması bunun sürdürülmesine engel olmuştu.

Ruggah aynı zamanda, 2017’nin ikinci yarısında koçluk yaptığı zamanda bir arada olduğu Valdemar “valde” Bjørn Vangså ile yeniden aynı takıma gelmiş oldu. İkili birlikteyken DreamHack Masters Malmö’de ikinci sırada yer almıştı ve DreamHack Open Montreal’i kazanmışlardı.

Takıma dahil olmasıyla birlikte “ruggah” için oldukça yoğun bir fikstür başlamış oluyor. Takım şubat ayında Londra’da ICE Challenge turnuvasına katılacak. Şubatın ikinci yarısında da BLAST Premier Spring gruplarında yarışacaklar.

Takım Londra’da B grubunda ENCE, GODSENT ve Natus Vincere ile karşılaşacak. İlk maçı ile yine bir İskandinav takımı olan Finlandiyalı ENCE ile oynayacaklar.

2019’un son ayında CS:GO’ya giriş yapan OG’de takım kaptanlığını eski ENCE oyuncusu Alexib üstlendi. Güncel takım dizilişi ise şu şekilde:

Nathan “NBK-“ Schmitt

Aleksi “Aleksib” Virolainen

Valdemar “valde” Bjørn Vangså

Issa “ISSAA” Murad

Mateusz “mantuu” Wilczewski

Casper “ruggah” Due (koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir