Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2019, 1. gün maç sonuçları

Dünyanın her yerinden en iyi takımların yer aldığı ESL One Cologne 2019, dün oynanan 12 karşılaşma ile başladı. Açılış karşılaşmalarının BO1 formatında diğer karşılaşmaların BO3 formatında oynadığı turnuvanın maçlarını sizler için özetledik.

Natus Vincere 1-0 mousesports

Turnuvanın açılış karşılaşması, temsilcimiz woxic’in de bulunduğu mousesports ile Natus Vincere arasındaydı. BO1 şeklinde oynanan maçın haritası Train olarak belirlendi. Mücadele çekişmeli geçti. Maça CT tarafında başlayan mousesports, rakibine ilk yarıda sadece 4 round verdi ve ikinci yarıya 11-4 skor avantajıyla geçti. İkinci yarıda rakibine çok kolay roundlar kaybeden mousesports ve s1mple’ın muhteşem performansı birleşince geri dönüş kaçınılmaz oldu. Natus Vincere haritayı 16-14 kazandı. Natus Vincere upper-bracket’ta yer alırken mousesports lower-bracket’a düştü.

Liquid 1-0 MVP PK

Turnuvanın diğer açılış karşılaşması ise Dünya 1 Numarası Liquid ile Güney Kore temsilcisi MVP PK arasında idi. Harita Nuke olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan MVP PK, iyi bir performans göstererek avantajı eline geçirdi ve ilk yarıyı 7-8 önde kapadı. Liquid, biraz tutuk başladığı maçta ikinci yarı daha koordineli bir oyun sergiledi. CT tarafında yaptığı hataları T tarafında tekrarlamayan Kuzey Amerika temsilcisi, haritayı 16-14 kazanmayı bildi.

FURIA 0-1 NRG Esports

Harita Nuke olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan NRG Esports, adeta rakibine nefes aldırmadı. FURIA ilk yarıda hiç varlık gösteremedi ve ikinci yarıya 2-13 geride geçti. İkinci yarıda da rakibine sadece 5 round veren NRG Esports, maçı 7-16 kazanmayı başardı.

FaZe Clan 1-0 Renegades

Büyük çekişmeye sahne olan maçta harita Mirage olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan Renegades, yaptığı kısa galibiyet serileri sayesinde avantajı eline tutarak, 6-9 skorla ikinci yarıya geçti. Fakat FaZe T tarafında oynadığı iyi smoke oyunlarıyla birlikte geri dönmeyi başardı. 5 round’lık bir galibiyet serisi yapan FaZe, öne geçmenin rehavetine kapılmadı ve haritayı 16-14 kazandı.

Astralis 1-0 BIG

Temsilcimiz XANTARES’in yer aldığı karşılaşmada harita Overpass idi. Fakat Overpass, Astralis’in çok iyi olduğu haritalardan bir tanesi ve neden bu haritada iyi olduklarını da bu maçta gösterdiler. Maça T tarafında başlayan BIG, pistol round’ını kazanmayı başardı ve bununla birlikte 3 round’lık bir seri yakaladı. Fakat sadece bununla sınırlı kaldı. Astralis, oyunun geri kalanında rakibine sadece 1 round kaybetti ve maçı 16-4 kazandı.

MIBR 0-1 fnatic

Inferno haritasına CT tarafında başlayan fnatic, rakibine hiçbir oyun şansı tanımadı. İlk yarıda sadece 3 round kaybeden İsveç ekibi, ikinci yarıya 3-12 avantaj ile geçti. İkinci yarıda fnatic’in alması gereken sadece 4 round vardı ve bu, onlar için problem değildi. Fnatic iyi bir performansla maçı 11-16 kazanmayı başardı.

Heroic 1-0 ENCE

Dünya Sıralaması’nda 2. sırada bulunan ENCE, Danimarka ekibi Heroic ile karşı karşıya geldi. Harita Mirage olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan ENCE, ilk 3 round’ı kazanarak maça iyi bir başlangıç yaptı. Fakat devamını getiremedi. Oyunun kontrolünü eline alana Heroic, ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarının pistol round’ını da kazanan Danimarka takımı, maçın geri kalanında büyük bir hata yapmadı ve maçı 16-10 kazanmayı başardı.

Vitality 0-1 NiP

Dünya 3 numarası Vitality, İsveç ekibi Ninjas in Pyjamas ile Dust2 haritasında karşı karşıya geldi. Maça CT tarafında başlayan Vitality, side avantajını iyi kullandı ve ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. Fakat NiP, ikinci yarıda kusursuz bir performans sergiledi. Rakibine hiçbir round kaybetmeyen İsveç ekibi, maçı 10-16 kazanmayı başardı.

mousesports 2-0 MVP PK

Lower bracket ilk maçında mousesports ile MVP PK karşı karşıya geldi. BO3 formatında oynanan maçın ilk haritası Vertigo olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan mousesports, ilk yarıyı 13-2’lik muhteşem bir avantaj ile kapadı. İkinci yarının ilk 2 round’ını da kazanan mousesports’un geriye sadece 1 galibiyet alması kaldı. Buna engel olmaya çalışan MVP PK, üst üste 6 round kazansa da mağlubiyet kaçınılmaz oldu ve mousesports haritayı 16-8 kazandı.

Maçın ikinci haritası Inferno olarak seçildi. Haritaya T tarafında başlayan mousesports, ilk haritaya benzer bir performansla maça başladı. İlk yarıyı 11-4 önde kapatan Avrupa ekibi, ikinci yarıda da rakibine sadece 2 round kaybetti ve haritayı 16-6, seriyi ise 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte MVP PK ESL One Cologne 2019’a veda etti.

FURIA 2-0 Renegades

Maçın ilk haritası, FURIA tarafından Nuke olarak belirlendi.  Maça T tarafında başlayan FURIA, turnuvada oynadığı ilk karşılaşmanın aksine maçta varlık göstermeyi başardı ve ilk yarıyı 8-7 önde kapadı. CT tarafında daha da iyi bir performans gösteren Brezilya ekibi, rakibine sadece 2 round kaybederek haritayı 16-9 kazanmayı başardı.

İkinci haritayı ise Renegades takımı Mirage olarak belirledi. Seçtiği haritaya T tarafında başlayan Renegades, istediği şekilde oynayamadı ve ilk yarıyı 9-6 geride kapadı.  Renegades, ikinci yarıda beraberliği yakalasa da bu yeterli olmadı ve haritayı 16-12 kaybetti. Bu skorla FURIA seriyi 2-0 kazanmış oldu ve Renegades turnuvaya veda etti.

Natus Vincere 1-2 Liquid

CS:GO severlerin heyecanla beklediği karşılaşmada ilk harita Dust2 olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan Na’Vi, karşılıklı alınan roundların ardından ilk yarıyı 9-6 önde kapamayı bildi. İkinci yarıda Na’Vi, s1mple’ın muhteşem performansıyla maçı 15-11’e kadar getirdi. Fakat haritayı kazanma round’ında s1mple, rakibini bıçaklamaya çalıştı ve başarısız oldu. O round’ı kazanmayı başaran Liquid, 15-11’den geri dönerek maçı uzatmaya kadar götürdü ve uzatmalarda haritayı 19-22 kazanmayı başardı.

İkinci harita olan Overpass de büyük bir çekişmeye sahne oldu. Maça CT tarafında başlayan Na’Vi, ilk yarının sonunda yaptığı galibiyet serisi ile ikinci yarıya 8-7 önde gitti. İkinci yarıya 5 round’lık bir seri ile başlayan Na’Vi büyük bir avantaj elde etti. Liquid, maçı buradan çevirmeye çalışsa da başarılı olamadı ve Na’Vi haritayı 16-14 kazandı ve durum 1-1’e geldi.

Son harita Mirage idi. Liquid haritaya T tarafında başlayan ekip oldu. Haritaya iyi başlayan Liquid 2-10’luk bir avantaj yakaladı. Geri kalan roundları Na’Vi  kazansa da ikinci yarıya 5-10 önde giden Liquid oldu. CT tarafında da konsantrasyonu kaybetmeyen Liquid ekibi, haritayı 8-16, seriyi de 1-2 kazanmayı başardı.

NRG 2-0 FaZe

Günün son karşılaşmasında NRG Esports ve FaZe karşı karşıya geldi. İlk harita Mirage olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan NRG Esports, ilk 5 round’ı kaybetmesine rağmen moral olarak düşmedi ve ilk yarıyı 9-6 önde kapamayı başardı. İkinci yarıda ise karşılıklı alınan roundlar NRG ‘ye yaradı ve haritayı 16-11 kazanan NRG Esports oldu.

İkinci harita FaZe tarafından Overpass olarak seçildi. FaZe Clan hartaya CT tarafında başladı. CT tarafında olmasına rağmen rakibine çok fazla round kaybeden FaZe , ikinci yarıya 7-8 önde geçti. İkinci yarıda ise olması gerektiği gibi NRG Esports side avantajını iyi kullandı ve haritayı 16-12 seriyi ise 2-0 kazandı.

ESL One Cologne 2019, 7 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.