Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2019, 2. gün maçları tamamlandı

ESL One Cologne 2019, bugün oynanan 6 maçla beraber devam etti. 4 takım oynanan maçlar ardından turnuvaya veda etti. İşte maçların özetleri:

Ence 1-2 Vitality

Günün ilk karşılaşmasında Dünya Sıralaması’nda üst sıralarda bulunan 2 takım karşı karşıya geldi. Mücadelenin ilk haritası Vitality tarafından Overpass olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan Vitality, zayıf tarafta olmasına rağmen neden bu haritayı seçtiğini adeta gösterdi ve ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. İkinci yarıya da aynı hızla başlayan Fransa ekibi, yarının başında yaptığı galibiyet serisiyle birlikte avantajı iyice eline geçirdi ve haritayı 9-16 kazanmayı başardı. Seri 0-1’e geldi.

İkinci harita Ence’in tercihi olarak Nuke seçildi. Haritaya T tarafında iyi başlayan Ence, 5-0’lık bir seri yakaladı. Fakat buna rağmen oyunun kontrolünü ele alan Vitality oldu ve ikinci yarıya 7-8 önde gitti. İkinci yarıda CT tarafında daha iyi bir performans sergileyen ENCE, rakibine seri yapma şansı tanımadı ve iyi bir oyunla haritayı 16-12 kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Son harita Inferno olarak belirlendi. Her iki takım içinde kader haritasına CT tarafında başlayan Vitality oldu. Side avantajını iyi kullanan Fransız ekip, skoru 1-11’e kadar getirdi. İlk yarının geri kalan roundlarını kazanmayı başaran ENCE olsa da ikinci yarıya 11-4 lük skor avantajıyla geçen Vitality oldu. İkinci yarıda da yakaladığı avantajı iyi kullanan Vitality, haritayı 9-16 seriyi ise 1-2 kazandı. Bu skorla birlikte ENCE turnuvaya veda etmiş oldu.

BIG 2-1 MIBR

Temsilcimiz XANTARES’in yer aldığı BIG, ilk haritayı Dust2 olarak belirledi. Haritaya T tarafında başlamış olmasına rağmen BIG, ilk yarıda 9-6’lık bir skor avantajı yakaladı. İkinci yarıda karşılıklı alınan roundlar olsa da tabseN’in iyi performansıyla birlikte BIG ilk haritayı 16-11 kazandı ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita Brezilya ekibi MIBR tarafından Overpass olarak seçildi. MIBR, bu haritada rakibine adeta nefes aldırmadı. BIG ne yaparsa yapsın bir açık yakalayamadı. İlk yarıyı 4-11’lük skor avantajıyla kapatan Brezilya ekibi, ikinci yarıda da performansını sürdürdü ve haritayı 7-16 gibi üstün bir skorla kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Son harita olarak Train kaldı. Haritaya CT tarafında başlayan MIBR, Overpass’te aldığı hızı burada da sürdürdü. Kusursuza yakın bir performans gösteren ekip, ilk yarıyı 3-12 önde kapadı. Herkes serinin bitmesini beklerken BIG takımı muhteşem bir geri dönüşe imza attı. İkinci yarıda CT tarafında rakibi gibi müthiş bir performans gösteren BIG, skoru 15-15’e kadar getirmeyi ve maçı uzatmaya götürmeyi başardı. İlk uzatma süresinde ise maçı kazanan BIG 19-16’luk skorla BIG oldu. Seriyi 2-1 kazanan BIG olurken MIBR turnuvaya veda etti.

Astralis 2-0 fnatic

Turnuvanın en basit ve zor olmayan serilerinden biriydi. İlk harita fnatic tarafından Train olarak belirlendi. Bunu yapmalarının sebebi Train’in Astralis’in en kötü ikinci haritası olmasıydı. Fakat işler umdukları gibi gitmedi. Astralis, fnatic’i adeta haritadan sildi. Rakibine sadece 1 round kaybeden Danimarka ekibi, haritayı 16-1 kazandı ve seriyi 1-0’a getirdi. Fnatic’te tek mücadele etmeye çalışan isim JW idi.

İkinci harita Nuke olarak Astralis tarafından belirlendi. İlk haritanın aksine biraz da olsun mücadele etmeye çalışan fnatic ekibi haritaya CT tarafında iyi başladı. Fakat bu başlangıç çok kısa sürdü. İpleri eline alan Astralis, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıda ise rakibine hiç round kaybetmeyen ekip haritayı 16-6, seriyi ise 2-0 kazandı. Fnatic bu skorla birlikte lower-bracket’a düştü.

mousesports 2-0 FaZe

Temsilcimiz woxic’in devleştiği karşılaşmada ilk harita mousesports tarafından Inferno olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan mousesports, iyi bir başlangıç yaptı. 6 roundlık bir galibiyet serisi yapan ekip, daha sonra bu kontrolü elinden biraz da olsa kaybetti. Buna rağmen ilk yarıyı 9-6’lık avantajla kapadı. FaZe Clan, ikinci yarıdaki T performansıyla arayı kapamayı başardı. Önce beraberliği yakalayan ekip bir ara öne geçmeyi de başardı. Fakat haritanın son round’ında eşitlik vardı ve maç uzatmaya gitti. İlk uzatma süresinde ise rakibine hiç round vermeyen mousesports, haritayı 19-15 kazandı ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita FaZe tarafından Mirage olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan mousesports, FaZe’i adeta bu haritayı seçtiğine pişman etti ve ilk yarıyı 11-4 önde kapadı. İkinci yarıda rakibine sadece 4 round kaybeden takım, haritayı 16-8, seriyi ise 2-0 kazanmayı başardı. Temsilcimiz woxic, her iki haritada toplam olarak en fazla skor alan oyuncu oldu ve maçın MVP’si seçildi. Bu sonuçla beraber FaZe ESL One Cologne 2019’a veda etti.

Heroic 0-2 NiP

Günün zayıf çekişmesiz sayılabilecek ikinci mücadelesi ise buydu. İlk harita Heroic tarafından Overpass olarak seçildi. Fakat haritayı seçmesine rağmen iyi bir performans sergileyemedi. İlk yarıya CT tarafında başlayan NiP ekibi, rakibine sadece 4 round kaybetti ve ikinci yarıya 4-11 geçti. İkinci yarıda ise ilk round harici kaybetmeyen İsveç ekibi, haritayı 5-16 kazandı ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita Inferno olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan Heroic, ilk haritanın aksine daha iyi bir performans sergileyerek ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. Tabii bunda Danimarkalı oyuncu stanv’ın payı büyük. İkinci yarıda CT tarafında yer alan NiP, rakibinin denediği bütün oyunların hepsini bozmayı başardı. Rakibine sadece 1 round kaybeden takım, haritayı 10-16 kazanmayı başardı ve seriyi 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte Heroic, lower-bracket’a düştü.

FURIA 0-2 Natus Vincere

Günün son karşılaşmasında ise lower bracket’ta bulunan iki takım karşı karşıya geldi. İlk harita Nuke olarak seçildi. Haritaya CT tarafında başlayan Na’Vi, çok hızlı bir giriş yaptı. 8 round’lık bir galibiyetle maça başlayan Rusya ekibi, ilk yarıda sadece 4 round kaybetti ve ikinci yarıya 4-11 önde geçti. İkinci yarıda geri dönmeye çalışan ve bu yolda iyi de bir performans sergileyen FURIA, devamını getiremedi ve ilk haritayı 12-16 kaybetti. Durum 0-1’e geldi.

İkinci harita Na’Vi tarafından Overpass olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan ekip, takım halinde iyi bir performans gösterdi. İlk yarıyı 6-9’luk önde kapatan takım ikinci yarıda da bu performansını sürdürdü. İkinci yarının ilk 4 round’ını da kaybeden FURIA için işler iyice zora girdi. Fakat buna rağmen mücadeleyi bırakmayan Brezilya takımı, durumu 14-15’e kadar getirdiyse de maçın son round’ını kazanmayı başaramadı ve haritayı 14-16 kaybetti. Bu durumda seriyi 0-2’lik skorla Na’Vi kazanırken FURIA ise turnuvaya veda etti.

ESL One Cologne 2019, 4 Temmuz’da oynanacak maçlar ile devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.