Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2019, 3. gün maçları tamamlandı

ESL One Cologne 2019, bugün oynanan 6 maçla birlikte devam etti. Maçları sizler için özetledik.

BIG 0-2 Heroic

Günün ilk karşılaşmasında Almanya temsilcisi BIG ile Danimarka temsilcisi Heroic karşı karşıya geldi. Lower-Bracket karşılaşmasında ilk harita BIG tarafından Inferno olarak seçildi. Maça T tarafında başlayan BIG, maça iyi başlasa da karşılıklı alınan roundların ardından 7-8 geride olarak ikinci yarıya geçti. İkinci yarıda ise maçın kontrolü Heroic’e geçti. 5 roundlık bir galibiyet serisinin ardından rakibiyle farkı açan Danimarka ekibi, karşılıklı alınan roundların ardından haritayı 13-16 kazandı ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita Nuke olarak seçildi. Seçtiği haritaya T tarafında başlayan Heroic, side avantajı yanında olmamasına rağmen ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. İkinci yarıda ise rakibine sadece 1 round kaybeden Heroic, haritayı 7-16, seriyi ise 0-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte BIG turnuvaya veda etti.

Vitality 2-0 fnatic

B grubunun Lower-Bracket maçında ilk harita Mirage olarak belirlendi. Maça 4 roundlık bir galibiyet serisiyle T tarafında başlayan fnatic avantajı eline geçirdi. Fakat Vitality rakibine hemen karşılık vererek beraberliği yakaladı. Karşılıklı alınan galibiyetlerin ardından ilk yarıyı Vitality 9-6 önde kapadı. İkinci yarıda fnatic geri gelmeyi başardı ve beraberliği yakalayarak maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada ise hata yapmayan Vitality haritayı19-16 kazanan taraf oldu ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita ise Overpass olarak belirlendi. İlk haritaya benzer bir mücadelenin olduğu Overpass’e CT tarafında başlayan fnatic oldu. Side avantajını çok da iyi kullanmasa da fnatic, ikinci yarıya 6-9 önde gitmeyi başardı. Vitality ekibi CT tarafında maçı çevirmeyi başardı. Beraberliği yakaladı ve haritayı uzatmaya götürdü. Uzatmalarda ise yine oynayan takım Vitality oldu. Fransız ekip haritayı 19-17, seriyi ise 2-0 kazanarak fnatic’i turnuvanın dışına etti.

Liquid 2-0 NRG

Günün ilk upper-bracket karşılaşmasında ilk harita Nuke olarak seçildi. Maça CT tarafında başlayan ekip Liquid olsa da NRG rakibine karşı koymayı başardı. İlk yarıyı 8-7 önde kapatan Liquid oldu. İkinci yarıda daha iyi bir performans gösteren Team Liquid, haritayı 16-12 kazandı ve seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita NRG tarafından Inferno olarak seçildi. Maça T tarafında başlayan Liquid 8-1’lik bir seri yakaladı. Fakat kendini hemen toplayan NRG geri kalan roundlardan sadece 1 tanesini kaybetse de ikinci yarıya 9-6 geride geçti. T tarafında performansını arttıran ve beraberliği yakalayan tarik ve arkadaşları haritayı uzatmaya götürmeyi başardı. Fakat uzatmada her zaman olduğu gibi Team Liquid çok daha iyi bir performans gösterdi ve haritayı 22-20, seriyi ise 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte Liquid, playofflara yarı finalde başlamaya hak kazanırken NRG ise çeyrek finalden başlayacak.

mousesports 1-2 Natus Vincere

Lower-bracket final karşılaşmasında ilk harita Inferno olarak belirlendi. Inferno çekişmeli anlara sahne oldu. Haritaya CT tarafın başlayan Na’Vi, side avantajını iyi kullanarak ilk yarıyı 4-11 önde kapadı. İkinci yarıda neden Inferno haritasını seçtiğini gösteren bir performans ortaya koyan ise mousesports oldu. Aldığı roundlarla skoru 15-11’e kadar getiren Avrupa ekibi, haritanın sonunu getiremedi. Beraberliği yakalayan Na’Vi, maçı uzatmaya götürdü ve 2 uzatmanın sonunda gülen taraf oldu. Haritayı 19-22 kazanan Rusya ekibi, seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita Dust 2 olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan mousesports oldu. Woxic, Dust2’de adeta yıldızlaştı ve takımını zafere taşıdı. İlk yarıyı 10-5 önde kapayan Avrupa ekibi, ikinci yarıda da oyununu bozmayan woxic ve arkadaşları haritayı 16-8 kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin son haritası Train idi. Mousesports haritaya güçlü olan CT tarafında başlasa da iyi bir performans gösteremedi ve rakibine 6-9’luk bir avantaj hediye etti. İkinci yarıda da kazanması gereken roundları kazanamayan Avrupa ekibi, rakibine üstünlük sağlayamadı. S1mple’ın muhteşem performansıyla birlikte haritayı 9-16 kazanan Na’Vi, seriyi de 2-1 kazandı. Bu sonuçla birlikte mousesports ESL One Cologne 2019’a veda etti.

Astralis 2-0 NiP

Upper-bracket karşılaşmasında ilk harita Astralis tarafından Dust2 olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan Astralis, rakibinin oyunlarına cevap vermekte başarılır oldu ve ilk yarıyı 12-3 önde kapadı. Herkes kolay bir karşılaşma olacağını beklerken, NiP oyundan vazgeçmedi ve ikinci yarıda muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Maçı beraberliğe getirmeyi başaran NiP, uzatmalarda şansını kullanamadı ve haritayı 19-16 kaybetti.

İkinci harita ise Inferno’ydu. Oyuna T tarafında başlayan Astralis, B side’a çok kolay girmeyi başardı. B üzerine çok fazla oynayan Danimarka ekibi ilk yarıyı 11-4 önde kapadı. İkinci yarının ilk roundlarını da almayı başaran takım, haritayi 16-8, seriyi ise 2-0 kazanmayı başardı. Bu sonuçla birlikte Astralis, playofflara yarı finalden başlamaya hak kazanırken NiP çeyrek finalleri oynamak zorunda kaldı.

Heroic 0-2 Vitality

Günün son karşılaşması lower-bracket finalinde iki Avrupa temsilcisini karşı karşıya getirdi. İlk harita Heroic tarafından Overpass olarak seçildi. Haritaya CT tarafında başlayan Vitality, side avantajı sayesinde ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. İkinci yarıda iki defa beraberliği yakalayan Heroic, haritanın son roundlarını iyi oynayamadı ve karşılaşmanın ilk haritasını 13-16 kaybetti.

Günün son haritası Inferno olarak belirlendi. Seçtiği haritaya CT tarafında başlayan Heroic, ilk haritanın aksine ikinci yarıya 9-6 önde gitti. İkinci yarı, çekişmeli anlara sahne olsa da devrenin başında yakaladığı skor avantajını iyi kullanan Fransız temsilcisi Vitality haritayı 14-16, seriyi ise 0-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte Heroic turnuvaya veda etti.

ESL One Cologne 2019, 5 Temmuz’da oynanacak maçlar ile devam edecek.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.