Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2019 Çeyrek Final maçları tamamlandı.

ESL One Cologne 2019’da Çeyrek Final zamanı geldi. Grup aşamalarında oynanan maçların ardından playofflar bugün oynanan 2 çeyrek final karşılaşmasıyla başladı. Maçları sizler için özetledik:

NRG 0-2 Vitality

NRG, grup aşamasında FURIA Esports ve FaZe’i mağlup edip Liquid’e karşı yenilerek playofflara çeyrek final aşamasından başladı. Vitality ise Ence ve Fnatic’i mağlup edip NiP’e yenilerek playofflara çeyren finallerden başladı. İlk harita Vitality tarafından Dust2 olarak seçildi. Haritaya T tarafında başlayan Fransız ekibi, grup aşamasında yaptığı hatalardan arınmış göründü. Maça ZywOo’nun müthiş performansıyla birlikte 1-9’luk bir seri yaparak başlayan Vitality, ilk yarıyı 5-10 önde kapadı. İkinci yarının pistol round’ını da rakibine kaptırmayan Vitality, haritayı 7-16 kazandı ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita NRG’nin seçimi olan Mirage idi. İlk haritaya nazaran oyuna T tarafında daha iyi başlayan NRG 7-3’lük bir avantaj yakaladı. Fakat ZywOo devreye girdi ve takımını ikinci yarıya 7-8 önde götürmeyi başardı. İkinci yarı NRG için tam bir felaket oldu. Rakibine hiç round kaybetmeyen Vitality, haritayı 7-16, seriyi ise 0-2 kazandı. Bu sonuçla NRG turnuvadan elenirken Vitality, Astralis’in yarı finaldeki rakibi oldu.

NiP 0-2 Natus Vincere

Günün ikinci çeyrek final karşılaşmasında İsveç takımı NiP ile Rusya-Ukrayna merkezli Natus Vincere karşı karşıya geldi. NiP, Vitality ve Heroic’i yenip Astralis’e kaybettikten sonra playofflara çeyrek finalden başlamaya hak kazandı. Na’Vi ise mousesports’u 2 defa ve FURIA Esports’u yendikten sonra NiP’in çeyrek finaldeki rakibi oldu. İlk harita Na’Vi tarafından Inferno olarak seçildi. Haritaya T tarafında başlayan Ukrayna ekibi, A side’a çok rahat girdiği roundların ardından ilk yarıyı 7-8 önde kapadı. İkinci yarıda 5 roundlık bir seri yapan Na’Vi skoru 9-13’e kadar getirdi. Beraberliği yakalamak için eline iyi bir avantaj geçiren NiP, rakibinin eco olduğu round’ı kaybederek şansını boşa harcadı ve haritayı 12-16 kazanan Na’Vi oldu.

İkinci harita olarak NiP Mirage’i seçti. Haritaya CT tarafında başlayan Na’Vi, ilk yarıdan aldığı momentumu devam ettirdi. Agresif bir oyun ortaya konan Ukrayna ekibi ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarının pistol round’ını da kazanan takım, skoru 14-5’e kadar getirdi. Maça geri dönmeye çalışan NiP, üst üste 4 round kazansa da bu yeterli olmadı. Na’Vi haritayı 16-9, seriyi ise 2-0 kazandı ve yarı finale çıktı. Bu sonuçla birlikte NiP turnuvaya veda etti.

ESL One Cologne 2019, yarın yarı final maçlarıyla birlikte devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.