Counter-Strike: Global Offensive

ESL One Cologne 2019 Yarı Final karşılaşmaları tamamlandı.

2 Haziran’da başlayan ESL One Cologne 2019, bugün oynanan yarı final maçlarıyla birlikte devam etti. CS:GO arenasının en yetenekli oyuncularına ve en iyi takımlardan dördüne ev sahipliği yapan yarı finallerde birbirinden güzel oyunlar sergilendi. Maçları sizler için özetledik.

Astralis 1-2 Vitality

İki Avrupa ekibinin karşı karşıya geldiği maçta ilk harita Vitality tarafından Dust2 olarak seçildi. Seçtiği haritaya T tarafında başlayan Vitality, oynadığı agresif oyunla rakibini şaşırttı. 1-7’lik bir seri yapan Fransız ekip, ilk yarıyı 4-11 önde kapadı. Konsantrasyon ve koordine eksikliğinin yanı sıra aim konusunda da sıkıntı yaşayan Astralis, ikinci yarı toparlanmaya çalışsa da rakibi buna izin vermedi. İlk haritayı Vitality 8-16 kazandı ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita ise Astralis’in seçimi olan Inferno’ydu. Haritaya CT tarafında başlayan Astralis, maça çok iyi başlamasa da hızlı toparlanmayı başardı. İlk yarıda rakibinin hızlı oyununun tamamına cevap veremese de ikinci yarıya 8-7 önde giden Danimarka temsilcisi oldu. İkinci yarıda Xyp9x’in ve device’ın aldığı clutch roundlar sayesinde Astralis takımının özgüveni yerine geldi diyebiliriz. Kazandığı özgüvenle birlikte riskli oyunlar yapan ve ödülünü alan takım durumu 15-10’a kadar getirdi fakat bitirici hamleyi bir türlü yapamadı. Vitality 15-10’dan gelerek beraberliği yakaladı ve haritayı uzatmaya götürdü. 2 uzatma devresinin ardından haritayı 22-19 kazanan Astralis oldu ve seriyi 1-1’e getirdi.

Maçın son haritası Overpass olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan Astralis, haritaya 4-1’lik bir skorla başladı. Fakat bu andan itibaren ibre Vitality’e dönmeye başladı. Art arda roundlar kazanmayı başaran ZywOo ve arkadaşları ilk yarıyı 7-8 önde kapadı. İkinci yarıda rakibine sadece 2 round kaybeden ve önem arz eden bütün roundları kazanan Vitality, haritayı 9-16 seriyi ise 1-2 kazandı ve Büyük Final’e çıkmaya hak kazandı. Maçın adamı Mathieu ‘ZywOo’ Herbaut seçildi.

Liquid 2-0 Natus Vincere

Dünya Sıralaması’nda 1. sırada bulunan Liquid ile dünyanın en oyuncusu kabul edilen S1mple ve arkadaşlarının karşı karşıya geldiği seride, ilk harita Dust2 olarak seçildi. Maça T tarafında başlayan Liquid, ilk roundları kaybetse de oyun disiplinini çabucak oturttu ve üst üste kazanmaya başladı. Böylece ilk yarıyı 9-6 önde kapamış oldu. İkinci yarının ilk roundları dışında bir galibiyet serisi yapamayan Na’Vi, karşılıklı alınan roundlar sonunda ilk haritayı 16-12 kaybetti ve seri 1-0’a geldi.

İkinci harita Liquid’in tercihi olan Overpass’ti. Haritaya avantajlı taraf olan CT tarafında başlayan Natus Vincere oldu. Buna rağmen rakibine çok fazla round kaybeden Ukrayna ekibi, ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. Na’Vi, ikinci yarının pistol round’ıyla beraber bir seri yakaladı ve skoru 6-12’ye kadar getirdi. Fakat bu roundlar, Liquid’in rakibine bıraktığı son roundlardı. Oyunun geri kalanına hakim olan Amerika takımı, haritayı 16-12 kazandı ve seriyi 2-0 yaparak Büyük Final’e çıkmaya hak kazandı.

ESL One Cologne 2019 Büyük Finali, 7 Temmuz saat 17:00’da Vitality ve Liquid arasında oynanacak. Maçın yayınlanacağı adresi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.