Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’nde yarı final maçları tamamlandı

18 Haziran’da başlayan ESL Pro League Sezon 9 Finalleri, turnuvanın başından beri çekişmeli mücadelelere sahne oluyor. Dünyanın her yerinden en büyük takımlara ev sahipliği yapan turnuvada, yarı final karşılaşmaları dün tamamlandı. Yarı finallerin ilk maçı Amerika merkezli NRG Esports ile Avrupa devi G2 Esports arasında oynandı. İkinci maç ise, Dünya Sıralaması’nda 1. sırada bulunan Team Liquid ile temsilcimiz Woxic’in yer aldığı mousesports arasındaydı. Karşılaşmaları sizler için özetledik.

NRG Esports 1-2 G2 Esports

Kıran kırana geçen karşılaşmanın ilk haritası G2 tarafından Dust 2 olarak belirlendi. Haritaya T tarafında başlayan G2, iyi bir başlangıç yaparak skoru 1-8’e kadar getirdi. Skorun daha fazla açılmasına müsaade etmeye NRG, kalan roundları kazanarak ikinci yarıya 7-8 geride gitti. İkinci yarıda da oyununu bozmayan NRG, ilk 4 round’ı kazanarak 11-8 öne geçmeyi başardı. Kaybettiği üst üste roundların ardından kendine gelmeyi başaran G2, kalan roundlarda rakibine sadece 1 round verdi ve ilk haritayı 12-16 kazanarak seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci harita NRG tarafından Train olarak belirlendi. Seçtiği haritaya T tarafında başlayan Amerika ekibi, neden bu haritayı seçtiğini gösteren iyi bir performans sergiledi ve ilk yarıyı 10-5 önde kapadı. İkinci yarıda da rakibine pek fırsat tanımadı. Sadece 2 round kaybeden NRG, ikinci haritayı 16-7 kazanarak durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü ve serinin son haritası Overpass olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan NRG ekibi, ilk 2 round’ı kazandı. Fakat G2 yaptığı “force buy“ ile başlayan 10 galibiyetlik bir seri yapmayı başardı. Bu sayede ikinci yarıya G2 ekibi 3-12 önde gitti. Buna rağmen NRG’nin hemen pes edecek gibi gözükmüyordu. İkinci yarıda üst üste roundlar kazanan ABD ekibi, ilk yarıdaki kötü performansı nedeniyle haritayı ve seriyi kaybetti. Seriyi 2-1 kazanan G2 Esports finale çıkarken, NRG Esports turnuvaya veda etti. Serinin en iyi oyuncusu ise Kenny ‘kennyS’ Schrub oldu.

mousesports 0-2 Team Liquid

Temsilcimiz woxic’in de yer aldığı seride ilk harita Liquid tarafından Overpass olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan mousesports, ilk 2 round’ı kazansa da Liquid’in geri dönüşüne engel olamadı.  Kısa kısa seriler yapan Liquid, ilk yarıyı 5-10 önde kapadı. İkinci yarıda durum 8-10’a gelse de kalan roundların  hepsini kazanan dünya 1 numarası, haritayı 8-16 kazandı.

İkinci harita mousesports tarafından Nuke olarak belirlendi. Haritaya T tarafında başlayan mousesports için ilk yarı tam anlamıyla bir hüsrandı. woxic’in muhteşem performansına rağmen ilk yarı 2-13 Liquid’in üstünlüğü ile tamamlandı. Herkes maç bitti gözüyle bakarken, ikinci yarıda muhteşem bir geri dönüş yapan mousesports durumu 15-15’e kadar getirdi ve maçı uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda karşılıklı alınan roundların ardından son sözü Liquid söyledi ve haritayı 17-19, seriyi ise 0-2 kazandı. Bu sonuçla birlikte Liquid finale çıkarken, mousesports turnuvaya veda etti. Maçın en iyi oyuncusu ise  oyların %88’ini alan Özgür “woxic” Eker oldu. CS:GO topluluğundaki herkesin saygısını ve övgüsünü kazanan woxic’e, biz 5Mid ailesi olarak da bu muhteşem performansı için teşekkür ediyoruz.

ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’nde final karşılaşması bugün G2 ile Liquid arasında saat 17:00’da oynanacak. Karşılaşmayı buradan seyredebilirsiniz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.