Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Evil Geniuses, NRG kadrosunu bünyesine kattı

Amerika’nın en köklü espor organizasyonlarından biri olan Evil Geniuses, CS:GO sahnesine geri dönüyor. Kulüp, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile NRG Esports kadrosunu bünyesine kattıklarını duyurdu.

2002 yılında Counter-Strike arenasına giriş yapan Kuzey Amerika temsilcisi, 2012 yılında CS:GO’ya geçiş yapmak yerine bu alandaki bütün faaliyetleri durdurmuştu. Counter-Strike 1.6 dönemine damgasını vuran takımlardan biri olan Evil Geniuses, CS:GO’ya ilk adımını eski NRG kadrosu ile atmış olacak.

Çeşitli internet sitelerinde böyle bir gelişmenin yaşanabileceğinden bahsedilmişti ve NRG oyuncularının Evil Geniuses forması giymiş fotoğrafları sızdırılmıştı. Dün yapılan açıklama ile birlikte de olay kesinleşmiş oldu. Son zamanlarda, dünyanın en büyük espor kulüplerinin CS:GO’ya dönüş yapacağı söyleniyor. Bu takımlar arasında Dignitas, TSM, Misfits gibi takımlar yer alıyor. 100 Thieves ise geçtiğimiz haftalarda Call of Duty faaliyetlerini durdurup, CS:GO’ya geçiş yapacaklarını duyurmuştu.

Evil Geniuses’ın CEO’su Nicole Lapointe Jameson, gelişmeyle ilgili açıklamalarda bulundu:

“Bu yıl EG’nin espor organizasyonu olarak 20. yılı ve tarihimizin büyük bir bölümünü ise Counter-Strike’taki başarılarımız oluşturuyor.  Biraz uzak kaldıktan sonra EG’yi tekrar zafere ulaştırmak için rehber olabildiğim için mutluyum.  Organizasyon, taraftarla iç içe olan ve rekabetçi olarak efsaneleşmiş esporu hak ettiğini kanıtladı.”

“Counter-Strike, taraftarlarımızın bizden yeniden katılmamızı en fazla istediği yerdi ve Evil’in dokunuşunu tekrar sahneye ve taraftarlarımıza getirdiğimiz için mutluyuz. Kadromuz, EG markasını bu yolda en üste taşımak için hevesliler.”

Evil Geniuses, şu anda yeni kadrosuyla ESL One New York 2019’da mücadele ediyor:

  • Peter “stanislaw” Jarguz
  • Tarik “tarik” Celik
  • Vincent “Brehze” Cayonte
  • Ethan “Ethan” Arnold
  • Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Chet “ImAPet” Singh (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir