Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ex-Space Soldiers’un 5. oyuncusu imoRR oldu

IEM Katowice minör elemelerini geçemeyen ex-Space Soldiers, takım ile yollarını ayıran ngiN’in yerini imoRR ile doldurdu.

IEM Katowice minör elemeleri öncesi XANTARES’in BIG takımına transfer olması nedeniyle elemelere Yaman “yam” Ergenekon ile katılan ex-Space Soldiers, hazırlıksız katıldığı turnuvadan maç kazanamadan elenmiş ve IEM Katowice Major’e katılamamıştı. Beklenmedik gelişmeler ve kötü sonucun ardından geçtiğimiz ay Engin “ngiN” Kor takımdan ayrıldı. Ardı ardına kötü haber alan ex-Space Soldiers, Ömer “imoRR” Karataş ile anlaştı.

Takımın koçu hardstyle’ın twitterdan yaptığı açıklamada ilk olarak ngiN’e, takıma 3 yılda kattıkları ve tüm çabaları için ona teşekkür eden koç, ardından Yaman “yam” Ergenekon Avrupa CS:GO sahnesine uyumunun iyi olduğunu ve onunla devam etme kararı aldığını söyledi. Ngin’in takımdan ayrılmasının ardından imoRR ile pratik yaptığını söyleyen hardstyle, takıma kattığı enerjinin onu şaşırtığını ekledi. Henüz bir organizasyon ile anlaşmayan ekip XANTARES’in takımdan ayrılmasının gelen teklifleri etkilediğini fakat birkaç organizasyonun takım ile ilgilendiğini açıkladı.

Takımın yeni oyuncusuyla çıkacağı ilk turnuva 12 Nisan’da başlayacak olan ESL Pro League Sezon 9 olacak. Offline olarak İngiltere’nin Leicester kentinde düzenlenecek turnuvada, ex-Space Soldiers ilk 8 takım arasına girmeyi başarırsa ESL Pro League finallerine gidecek.

Değişiklerden sonra ex-Space Soldiers kadrosu ise şu şekilde;

  • Engin “MAJ3R” Küpeli
  • Ahmet “paz” Karahoca
  • Buğra “Calyx” Arkın
  • Yaman “yam” Ergenekon
  • Ömer “imoRR” Karataş
  • Canpolat “hardstyle” Yıldıran (Koç)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir