Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FACEIT Major: London şampiyonu Astralis oldu

2018’in ikinci ve son Major turnuvası FACEIT Major: London’ı Danimarkalı ekip Astralis kazandı. Takım, $500,000 dolarlık ödülün sahibi oldu.

İngiltere’de Wembley stadyumunda gerçekleşen finalde ilk haritada Astralis 2018 yılında hiç kaybetmediği harita olan Nuke’yi seçti. Danimarkalı ekip iki tarafta da tabanca raundunu kaybetmesine rağmen Nuke haritasına çok hakim olduğunu gösterdi ve ilk yarıyı 11-4 haritayı ise 16-6 kazandı. Bu haritada Na’Vi’nin yıldız oyuncusu ise S1mple 9 skor alarak beklentilerin altında kaldı. İkinci haritada(Overpass) Ukraynalı ekip Nuke haritasına göre daha iyi performans sergilese de iki tabanca raundunu kaybedince maça tutunmakta zorlandı ve haritayı 16-9 finali ise 2-0 kaybetti. Seri boyunca S1mple‘dan verim alamayan Na’Vi, 3. Major finalinde de mutlu sona ulaşamadı ve $150,000 dolar yetinmek durumunda kaldı.

Öte yandan 2017 yılında ELEAGUE Major: Atlanta’yı kazanan Astralis, FACEIT Major: London’u kazanarak ikinci Major kupasını müzesine taşımış oldu.

Turnuvanın en değerli oyuncusu ise device oldu. Danimarkalı oyuncu turnuva boyunca 0.55 raunt başına ölme oranıyla oynayarak en zor öldürülen oyuncu oldu.

Turnuvanın eleme aşamasının tablosu ise şöyle oluştu;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir