Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FaZe Clan, Coldzera transferini duyurdu

Ara sezonun başından beri, hatta Coldzera’nın yedeğe çekilmesinden beri yapılan transfer dedikoduları bugün itibariyle son buldu. FaZe Clan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla birlikte Coldzera transferini duyurdu.

Temmuz ayında, takımından yedeğe çekilmesini isteyen Coldzera, transfer sezonunun en fazla konuşulan ismiydi. Çeşitli büyük takımlarla ismi anılan Brezilyalı oyuncunun bir sonraki durağı nihayet belli oldu. Aslında bu transfer bir yerde beklenilen bir şeydi. FaZe’in, 24 yaşındaki oyuncu ile anlaşmasının an meselesi olduğunu neredeyse herkes biliyordu. Bu olay, çeşitli raporlara, dedikodulara hatta görsellere bile konu olmuştu.

Marcelo “coldzera” David’in son zamanlarda Avrupa temsilcisi ile antrenmanlar yapıyordu ve ESL One New York 2019’dan önce transferin açıklanması bekleniyordu ve öyle de oldu. Aktif CS:GO sahnesinin en yetenekli isimlerinden biri olan Coldzera, yaptığı Instagram paylaşımıyla birlikte transfer hakkında açıklamada da bulundu:

“Böyle büyük bir organizasyonun bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım ve bu çocuklarla(takım arkadaşları) beraber oynamak için sabırsızlanıyorum. Her şey için teşekkürler MIBR. Beraber güzel anılarımız oldu ve onları her zaman sevgiyle anacağım. Şimdi bu yeni bir meydan okuma olacak ve bunun yolunda gitmesi için her şeyimi vereceğim.”

“Beni takip eden Brezilyalı takipçilerime: Artık herhangi bir Brezilya takımının formasını giymesem de her zaman her birinizi temsil etmeye devam edeceğim.”

Takıma katılan bir diğer isim ise Letonyalı oyuncu Helvijs “broky” Saukants oldu. Broky, şu anda takımla birlikte bir deneme sürecinden geçiyor.  Takım içindeki değişiklikler ve transferlerin ardından, FaZe’in oyun içi liderinin NiKo olması bekleniyor.

FaZe Clan, yeni kadrosuyla bir sonraki mücadelesini ESL One New York 2019’da verecek:

  • Håvard “rain” Nygaard
  • and Herzegovina Nikola “NiKo” Kovač
  • Olof “olofmeister” Kajbjer
  • Marcelo “coldzera” David
  • Helvijs “broky” Saukants (Deneme)
  • Janko “YNk” Paunović (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir