Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Summer 2017 Şampiyonu SK Gaming oldu

Finalde Fnatic ile karşı karşıya gelen SK Gaming, rakibini 2-1’lik skorla geçerek DreamHack Summer 2017 Şampiyonu oldu.

Avrupa ve Kuzey Amerika’nın dört bir yanından en ünlü sekiz CS:GO takımlarının özel davetle katıldığı DreamHack Summer 2017’de Şampiyon belli oldu. 17, 18 ve 19 Haziran tarihlerinde İsveç’in  Jönköping şehrinde düzenlenen turnuvada, bütün takımlar karşılaşmalarını offline olarak oynadı. Katılan sekiz takımın Grup A ve Grup B olmak üzere ikili gruba bölündüğü sistemde, Grup A’yı birincilikle bitiren Immortals, çapraz eşleşme neticesinde Fnatic’le eşleşirken Grup B birincisi CLG ise SK Gaming ile eşleşti. Her iki Avrupa ekibi de Kuzey Amerika temsilcilerini 2-1’le geçip finalde mücadele etmek için hak kazandı. Nitekim, dün gerçekleşen büyük finalin neticesinde şampiyonluğa uzanan taraf SK Gaming oldu. Birinciliğe ulaşan SK, aynı zamanda 50 bin dolarlık ödülü de kazandı. Espor’un köklü ekiplerinden olan SK Gaming, ulaştığı bu şampiyonlukla CS:GO sahnesindeki gücünü de perçinlemiş oldu.

Finaldeki ilk mücadelenin oynandığı harita, Fnatic’in tercihiyle Inferno olarak belirlendi. İlk yarıda T  olarak oynayan SK karşısında Fnatic bir hayli zorlanırken rakibine cevap vermekte gecikti ve ilk yarı 8-7 SK lehine sonuçlandı. Oyunun ikinci yarısı ise Fnatic adına tam bir kabus oldu. SK’den Gabriel “FalleN” Toledo’nun bire üçlük AWP performansı Fnatic’i geri dönülmez bir yokuşa sürükledi ve neticesinde Fnatic geri dönüşü de gerçekleşmedi. İlk harita 16-8 SK lehine sonuçlandı.

Overpass olarak belirlenen ikinci haritada, SK’nın Brezilyalı oyuncularının orta bölüm ve B tarafından gerçekleştirdiği son derece agresif saldırılar karşısında SK oyuncuları da aynı dirençte karşılık verdi. İlk yarı 13-2 Fnatic lehine son buldu. Skorun hemen hemen belli olduğu ilk yarının ardından iki takım da ikinci yarıda daha rahat bir oyun ortaya koydu. İkinci haritanın sonucu da 16-4 Fnatic lehine son bulurken karşılaşma son haritaya uzadı.

Mirage’de oynanan final oyununa hızlı başlayan taraf Fnatico oldu. Öyle ki, Fnatic oyuncusu Dennis “dennis” Edman, daha ilk rauntta 4K’lık bir tabanca performansı gözler önüne serdi. Her iki ekibin de kıran kırana mücadele verdiği ilk yarıda, oyuna gelen kısa taktik duraklaması Fnatic’in lehine sonuç verdi. Bu duraklamanın ardından daha diri bir görüntü çizen Fnatic, ilk yarıyı 8-7 SK’nın gerisinde kapattı. İkinci yarıdaki ilk tabanca randevusunu rahat kazanan SK, aynı zamanda Fnatic ekonomisini de büyük zarara uğratmış oldu. SK, ikinci yarıda öylesine koordineli bir görüntü çizdi ki, sadece bir kere bomba düşürdüler. SK’nın bu dominant performansı takımı 16-8’lik galibiyete götürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir