Counter-Strike: Global Offensive

forZe, Na’Vi’nin FL1T ile ilgilendiğini doğruladı

forZe kulübü, Na’Vi’nin oyuncuları Evgeny “FL1T” Lebedevile ile ilgilendiği hakkındaki dedikoduları doğruladı. FL1T ile GuardiaN’ın boşluğu doldurulmaya çalışılacak. GuardiaN, Ağustos ayında katıldığı Na’Vi takımıyla yollarını geçtiğimiz günlerde ayırmıştı.

forZe, eğer bir takım oyuncularını almak istiyorsa sunacakları şartları kabul etmesi gerektiğini söyledi. Bu şartlar 1,5 milyon dolarlık bonservisi de içeriyor. Kulüpten yapılan açıklamaya göre oyuncularını satmak gibi bir niyetleri yok çünkü FL1T, forZe için mücadele etmekten oldukça mutlu görünüyor.

forZe tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Oyuncumuz için henüz resmi bir teklif yapılmadı. Bu yüzden üzerinde konuşulan herhangi bir rakam şimdilik yok. FL1T bizimle kalmaktan mutlu olduğunu söyledi. Bizim tarafımızdan veya Na’Vi tarafından oyuncuya herhangi bir baskı söz konusu değil. Spekülasyonların farkındayız ve bunun durmasını istiyoruz.”

FL1T, Quantum Bellator Fire takımından serbest bırakıldıktan sonra Ekim 2018’de forZe ile anlaştı. Mevcut kadroya katılan son üye de böylelikle FL1T oldu. Andrey “Jerry” Mekhryakov liderliğindeki takımla birlikte çıktığı maçlarda 1.13 ortalamasına erişti. Takımının StarLadder Major’a katılmasında büyük pay sahibi oldu. Copenhagen Games, DreamHack Open Winter ve the ESEA MDL Global Challenge zaferlerine de yadsınamaz bir katkı sağladı.

Aleksandr “s1mple” Kostyliev’in takımın ana AWP oyuncusu olması beklenirken, Na’Vi yeni bir rifler arayışına girdi. 2018 ve 2019 yıllarının büyük bölümünde ana AWPer görevini s1mple üstlenmişti ve GuardiaN’ın katılmasından sonra bu görevi ona bıraktı. Ancak GuardiaN’ın yetersiz performansının ardından takım yeniden eski düzenine geri dönecek gibi görünüyor

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.