Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FURIA Esports, HEN1 transferini duyurdu

Brezilya merkezli FURIA Esports, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile birlikte 24 yaşındaki Brezilyalı oyuncu  Henrique “HEN1” Teles’i kadrosuna kattığını duyurdu. Bu transferle birlikte oyuncu, kariyerinde 14 farklı takımın formasını giymiş olacak.

Luminosity Gaming, ağustos ayında yaptığı açıklama ile birlikte CS:GO takımının faaliyetlerini sonlandırdığını ve takımın turnuva haklarını eski kadrosuna bıraktığını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından kadronun olduğu gibi devam etmesi ve yeni bir organizasyon bulup o çatı altında mücadele etmesi bekleniyordu. Fakat Brezilyalı AWP oyuncusu kadrodan ayrılıp FURIA bünyesine katıldı.

HEN1, Rinaldo “ablej” Moda Junior’ın yerine takımda yer alacak. Ekim 2018’de akademi takımından as kadroya çıkmayı başarıp Guilherme “spacca” Spacca’nın yerini almayı başaran ablej, takım tarafından yedeğe çekildi. Ablej henüz gelecekteki takımı hakkında bir duyuruda bulunmadı.

Son olarak Games Clash Masters turnuvası yarı finalinde Sprout’a elenen FURIA, son zamanlarda da iyi bir performans göstermiyordu. Bu kötü gidişata dur demek isteyen takım ilk değişikliğini de yapmış oldu. DreamHack Masters Dallas ve ECS Sezon 7 Finalleri’ndeki başarılarından sonra Dünya Sıralaması’nda 5. sıraya kadar yükselen Brezilyalı ekip, başarının devamını getiremedi. 5. sıraya yükseldikten sonra oyuncularıyla uzun dönemli bir kontrat imzalayan FURIA, ESL One Cologne ve StarLadder Berlin Major gibi büyük turnuvalarda tam bir hayal kırıklığıydı.

ESL One Cologne 2019’u 12. olarak bitiren takım, StarLadder Berlin Major 2019’dan ise New Challenger aşamasında elenmişti. FURIA Esports, yeni kadrosuyla ilk maçına 6 gün sonra başlayacak olan DreamHack Masters Malmö turnuvasında çıkacak. Kadronun tamamı:

  • Andrei “arT” Piovezan
  • Yuri “yuurih” Santos
  • Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Vinicius “VINI” Figueiredo
  • Henrique “HEN1” Teles
  • Nicholas “guerri” Nogueira (Koç)
  • Rinaldo “ableJ” Moda Junior (Yedek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir