Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Futbol yıldızı Antoine Griezmann, espor takımı kurduğunu açıkladı

Fransa’nın en önemli futbol yıldızlarından Antoine Griezmann, espor sahnesine kurduğu takım Grizi Esport ile katılacak.

Şu an dünyada en çok takip edilen spor futbol ve bu sporun önde gelen isimlerinin espora ve sanal oyunlara olan merakını hepimiz biliyoruz. Bu ilgi dolaylı yollardan esporun ve oyun dünyasının gelişimine katkı sağlıyor. Sporcuları takip eden kitlenin büyüklüğü ve diğer sosyal ağları, esporun ve internet dünyasının kendini daha fazla kişiye anlatmasına ve tanıtmasına olanak sağlıyor. Ek olarak insanların esporu da bir spor dalı olarak kabullenmesine yardımcı oluyor. Örneğin Neymar’ın geçen sene açtığı yayını canlı birçok kişi izlemişti. Ertesi gün yayın haberlere de çıkmıştı. Bu vesileyle tüm dünya oyun hakkında bilgi edinmişti.

Şimdi ise, İspanya’nın Barselona takımında forvet olarak forma giyen Antoine Griezmann büyük bomba patlattı. Başarılı oyuncu, espor organizasyonu kurdu. Oluşumun başında kardeşi Theo bulunacak. Grizi Esport adı altında öncelikli olarak Counter Strike sonrasında ise Fortnite , League of Legends, Rainbow Six Siege ve Fifa’da boy göstermek istiyor. Organizasyon şu an aktif olarak internet üzerinden oyuncu alımına başladı. Kesin olmamakla birlikte takım, bu sezon sadece CS:GO alanında faaliyet gösterecek.

CS takımının, Fransız oyunculardan mı oluşacağı yoksa karma bir yapıyla mı karşımıza çıkacağını bilmiyoruz. Ancak direkt olarak üst sıralarda yer kapmaya çalışan bir takım görünümünde olmaktansa adım adım ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Fransa’nın dişli organizasyonları G2 Esports ve Vitality gibi ekiplerle karşılaşacak takımın işi kolay değil. Takımın, 2020’de nasıl performans göstereceklerini hep birlikte göreceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir