Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

G2 Esports, CR4ZY’den nexa ve huNter- ile anlaştı

Eski oyun içi liderleri shox ile geçtiğimiz günlerde yollarını ayıran G2 Esports, son zamanların yükselen yıldızları Nemanja “nexa” Isaković ve Nemanja “huNter-” Kovač’ı kadrosuna kattı. Duyuru, takımın resmi Twitter hesabından bir video ile duyuruldu.

Avrupa’nın önde gelen CS:GO takımlarından biri olan G2 Esports, Dünya Sıralaması’nda şu anda ilk 10’da bulunsa da son zamanlardaki büyük turnuvalarda iyi performanslar göstermemişti. Önce IEM Chicago’da MIBR’a 2-1 yenilip turnuvayı 5-6. sırada tamamlamış, daha sonra da StarLadder Berlin Major 2019’da Renegades’e 2-1 yenilip turnuvayı 9-11. sırada tamamlamıştı.

Berlin Major’ın ardından kadro içerisinde değişiklikler olacağı söyleniyordu. İlk olarak Lucky’i yedek konumuna çeken Fransız ekip, kadrosunu tamamlayamadığı için sonradan katıldığı turnuvalarda oyuncuyu stand-in konumunda kullanmıştı. Shox’un takımdan ayrılmasıyla birlikte takımda 2 kişilik bir boşluk oluştu.

G2 Esports, uzun süren uğraşların sonucunda ise CR4ZY takımında forma giyen nexa ve huNter ile anlaştığını kadrosunu tamamladığını duyurdu. Bu hamleyle beraber G2, uluslararası bir takım görünümüne geldi. Daha önceleri sadece Fransız oyunculardan oluşan kadro, şu an 3 Fransız, 1 Bosnalı ve 1 Sırp oyuncudan oluşuyor. Bundan sonra takım içinde artık İngilizce konuşulacak ve bu, büyük bir değişim anlamına geliyor.

G2, uluslararası kadroya geçmenin hedeflerini ve beklentilerini karşılayacağını umduklarını belirtti.  Böyle bir kadroya geçişle birlikte, aynı zamanda daha fazla yetenekli oyuncuya ulaşılabileceğine inandıklarını söylediler.

G2 Esports, yeni kadrosuyla şu anda DreamHack Masters Malmö kapsamında ilk turnuvasını oynuyor:

  • Kenny “kennyS” Schrub
  • Audric “JaCkz” Jug
  • François “AmaNEk” Delaunay
  • Nemanja “nexa” Isaković
  • Nemanja “huNter-” Kovač
  • Damien “maLeK” Marcel (Koç)

 

  • Lucas “Lucky” Chastang (Yedek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir