Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

G2 Esports, Good Game League 2019 şampiyonu oldu

13-14 Temmuz tarihleri arasında Polonya’nın Poznan şehrinde düzenlenen Good Game League 2019 Finalleri’nin galibi, Avrupa’nın en büyük espor kulüplerinden biri sayılan G2 Esports oldu.

Bölge ve kapalı elemeleriyle birlikte toplamda 5 farklı elemenin sonucunda 8 takımın mücadele ettiği Good Game League 2019 Finalleri’nde sona gelindi. Virtus.pro, HellRaisers ve G2 Esports’un davet ile yer aldığı turnuvada, Tricked Esport, Aristocracy, Epsilon Esports, Winstrike Team ve Team GamerLegion oynadıkları elemelerdeki başarılı sonuçlar sayesinde burada yer aldı.

Finaller, 4’er takımın yer aldığı iki ayrı grup ile başladı. A grubunda Tricked Esport, Team GamerLegion, HellRaisers ve Aristocracy yer alırken B grubunda G2 Esports, Virtus.pro, Epsilon Esports ve Winstrike Team yer aldı. A ve B grubunun ilk 2 sırasında bulunan Tricked, GamerLegion, G2 ve Virtus.pro yarı finallere çıkmaya hak kazandı. Yarı finalde Virtus.pro’yu eleyen Tricked Esports ve GamerLegion’ı eleyen G2 Esports finalde karşılaşmaya hak kazandılar.

Tricked Esports – G2 Esports

Final serisinin ilk haritası Tricked tarafından Train olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan G2, taraf avantajını çok iyi kullanamasa da ilk yarıyı 5-10 önde kapadı. İkinci yarıda avantajlı tarafa geçen Tricked üst üste aldığı roundlar sayesinde beraberliği yakaladı ve skoru 15-15’e getirerek haritayı uzatmaya götürdü. Shox’un iyi performansı uzatmalarda da devam etti ve ilk uzatma süresinde G2, haritayı 15-19 kazandı.

İkinci harita G2’nun seçimi olan Inferno’ydu. Maça T tarafında başlayan G2, 9 round’lık bir galibiyet serisi yaptı ve avantajı eline geçirdi. Tricked, her ne kadar buradan geri dönüş yapmaya çalışsa da bu çok zordu ve başarılı da olamadı. Haritayı 7-16 G2 kazandı ve Good Game League 2019’un şampiyonu oldu. Bu sonuçla birlikte G2, €50,000’nun sahibi olurken,  serinin oyuncusu ise Richard ‘shox’ Papillon seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir