Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Gen.G Esports, CS:GO sahnesine giriş yapıyor

2017 yılında kurulan Güney Kore merkezli Gen.G Esports, son zamanlardaki CS:GO kervana katıldı. Takımın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla, organizasyonunun CS:GO sahnesine adım attığını ve Cloud9’nın 3 oyuncusunu bünyesine kattığını duyurdu.

2018 yılında Forbes’in yaptığı araştırmaya göre dünyanın en değerli 7. espor organizasyonu açıklanan Gen.G Esports, League of Legends, Call of Duty, Fortnite, Clash Royale, Overwatch, PlayerUnknown’s Battlegorunds ve Apex Legends takımlarına sahipti. Dün yapılan duyuru ile birlikte Counter-Strike Global Offensive de bu listeye katılmış oldu.

Tarihinde ilk defa CS:GO sahnesinde mücadele edecek olan Güney Kore takımı, ilk olarak 4-5 ay önce Cloud9 forması giymeye başlayan autimatic, daps ve koosta ile anlaşmaya vardığını açıkladı. Takımın geri kalan 2 üyesi ise ilerleyen haftalarda açıklanacak. Bunun yanı sıra Cloud9’da asistan koç pozisyonunda bulunan Chris “Elmapuddy” Tebbit, yeni takımda koç pozisyonunda görev alacak.

Kurulacak takım Kuzey Amerika merkezli olacak. Gen.G, aynı formülü Fornite ve NBA 2K takımları içinde uyguluyor. Takımın hedefi ise: “Kuzey Amerika’ya başka bir Major daha kazandırmak.” Gen.G Esports kadrosu:

  • Timothy “autimatic” Ta
  • Damian “daps” Steele
  • Kenneth “koosta” Suen
  • Chris “Elmapuddy” Tebbit (koç)

Eski Cloud9 üçlüsü, Kuzey Amerika temsilcisine katıldıktan sonra bir başarı gösteremediler. Son olarak kasım ayında BLAST Pro Series: Kopenhag 2019’a katılan ekip, hiç galibiyet almadan turnuvadan sonuncu olarak elenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir