Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Gen.G Esports, Sam “s0m” Oh ile anlaştığını duyurdu

Geçtiğimiz günlerde CS:GO sahnesine giriş yapacağını duyuran Güney Kore merkezli Gen.G Esports, takıma transfer ettikleri 3 oyuncu açıklamıştı. Kulübün resmi Twitter hesabından yapılan duyuru ile birlikte, Sam “s0m” Oh’un takıma katıldığı, Hunter “SicK” Mims’in ise Stand-in pozisyonunda takıma katıldığı açıklandı.

Gen.G Esports, geçtiğimiz hafta yaptıkları duyuru ile birlikte tarihinde ilk defa bir CS:GO kadrosunu kurduğunu duyurmuştu. Güney Kore temsilcisi, kadrosunun 3 ana ismini de bu duyuru ile açıklamıştı. Cloud9’dan Timothy “autimatic” Ta, “Damian “daps” Steele ve Kenneth “koosta” Suen’i transfer eden takım, son olarak Güney Kore kökenli Kuzey Amerikalı oyuncu Sam “s0m” Oh ile anlaştı.

Son olarak Team Envy forması altında mücadele eden 17 yaşındaki oyuncu, kariyerinin daha çok başında. CompLexity bünyesinde belli bir süre yayıncılık yapan genç oyuncu, Team Envy dışında tam anlamıyla büyük bir kulüpte bulunmadı. Mart 2019’da Envy’e katılan s0m, takımla birlikte IEM Chicago, DreamHack Masters Malmö 2019, EPL Sezon 9 ve EPL Sezon 10 gibi prestijli organizasyonlarda kendini gösterme fırsatı buldu. Gen.G Esports, onun için büyük bir şans olabilir.

Takımın bir diğer transferi olan SicK ise sadece IEM Katowice Elemeleri için takımla birlikte bulunacak. Şu anda Complexity bünyesinde bulunan 21 yaşındaki oyuncu, eylül ayında takım tarafından yedeğe çekilmişti. Gen.G Esports’un beşinci ve son oyuncusunun ise ilerleyen günlerde belli olması bekleniyor. Şu anki kadro:

  • Timothy “autimatic” Ta
  • Damian “daps” Steele
  • Kenneth “koosta” Suen
  • Sam “s0m” Oh
  • Hunter “SicK” Mims (Stand-in)
  • Chris “Elmapuddy” Tebbit (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir