Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Coldzera, MIBR’dan ayrılmak istiyor

24 yaşındaki Brezilyalı oyuncu coldzera, formasını giydiği Brezilya ekibi MIBR’dan ayrılmak ve farklı bir takımda yeni bir başlangıç yapmak istiyor. HLTV’nin yaptığı habere göre, oyuncu bu isteğini yönetime bildirmiş durumda.

Coldzera’nın, takımın son zamanlarda aldığı sonuçlarla mutlu olmadığını ve hayal kırıklığının gittikçe arttığı söyleniyor. MIBR, takım içi bu kötü gidişatı değiştirmek için João “felps” Vasconcellos’u kiralık olarak takımdan göndermiş ve onun yerine  Lucas “LUCAS1” Teles’i kadrosuna katmıştı. Fakat Lucas1’in kadroya katıldıktan sonraki ilk turnuvası ESL One Cologne 2019’da, takım kötü bir performans göstermiş, fnatic ve BIG’e karşı kaybederek 13-16. sırada yer alıp turnuvadan elenmişti.

Söylenenlere göre, coldzera takımla birlikte 2 turnuvaya daha katılacak. BLAST Pro Series Los Angeles ve IEM Chicago’da mücadele edecek olan oyuncu daha sonra yedeğe çekilecek. Bu kararla birlikte Brezilyalı oyuncu StarLadder Major turnuvasına takımla birlikte katılmayacak.  Şu anda takımın koçu olan Wilton “zews” Prado’nun, coldzera’nın boşluğunu geçici olarak doldurması bekleniyor.

Coldzera, aktif oyunculuk kariyerine 2012 yılında başladı. vTi, Insight gibi eski takımların formasını giyerek başlayan oyuncu, 2015 yılının temmuz ayında Luminosity Gaming’e transfer olarak kariyerinde büyük bir adım attı. Luminosity bünyesinde, MLG Major Championship: Colombus 2016, ESL Pro League Sezon 3 Finalleri şampiyonluğu gibi başarılara imza atan genç oyuncu, yıldızının parladığı SK Gaming’e ise 2016 yılında transfer oldu. Yaklaşık 2 yıl süren SK Gaming macerasında 5’ten fazla büyük turnuvada zafere ulaşan oyuncu, 2018’in haziran ayında ise MIBR bünyesine katılmıştı.

IEM Chicago turnuvasının ardından coldzera’nın yedeğe çekilmesiyle birlikte MIBR kadrosu şu şekilde gözükecek:

  • Gabriel “FalleN” Toledo
  • Fernando “fer” Alvarenga
  • Epitacio “TACO” de Melo
  • Lucas “LUCAS1” Teles (kiralık)
  • Marcelo “coldzera” David (yedek)
  • João “felps” Vasconcellos (kiralık verildi)
  • Wilton “zews” Prado (Koç)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir