Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CR4ZY, CS:GO kadrosunu bir Kuzey Amerika takımına satıyor!

Dünya Sıralaması’nda 19. sırada bulunan Hırvatistan merkezli CS:GO takımı CR4ZY, henüz adı açıklanmayan Kuzey Amerikalı bir takım ile kadrosunun transferi konusunda anlaştı. HLTV.org’un paylaştığı habere göre, yapılan anlaşma resmi olarak önümüzdeki günlerde açıklanacak.

HLTV’nin raporuna göre, anlaşma birkaç haftadır sıkışmış durumdaydı. İki tarafında istekleri doğrultusunda durmaya yaklaşan transfer gelişmesi, sonunda gerçekleşti. CR4ZY kadrosunun hangi Kuzey Amerika ekibine dahil olacağı henüz belli değil, isim açıklanmadı. Fakat birkaç gün içinde resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

CR4ZY takımının kadrosunu sattıktan sonra CS:GO sahnesinde mücadele edip etmeyeceği ise henüz belli değil. Haziran ayında Valiance olan adını yeniden markalaşmaya ve yapılanmaya giderek CR4ZY olarak değiştiren organizasyon, 2019’un son dönemlerinde adını sıklıkla duyurmayı başarmıştı.

Eylül 2019’da düzenlenen StarLadder Berlin Major 2019’da gösterdiği performansla gözleri üzerine çeken Hırvat ekip, FURIA, FaZe Clan ve NiP gibi büyük takımları yenerek turnuvayı 9.-11. sırada bitirmişti. Bu başarının hemen ardından ise takım, 2 önemli oyuncusunu kaybetti. Major turnuvasında iyi performaslarıyla gözleri dolduran nexa ve huNter-, Avrupa’nın en büyük takımlarından biri olan G2 Esports’a transfer olmuştu.

Kaybettiği 2 değerli oyuncunun yerini doldurur doldurmaz DreamHack Open Rotterdam 2019 şampiyonluğuna ulaşan CR4ZY, yıl sonundaki başarısını sürdürdü. Yılın son turnuvası olan DreamHack Open Sevilla’yı finalde North takımına karşı kaybettikten sonra ikinci tamamlayan kadronun yeni durağı merakla bekleniyor.

CR4ZY kadrosu şu şekilde:

  • Nestor “LETN1” Tanić
  • Rokas “EspiranTo” Milasauskas
  • Otto “ottoNd” Sihvo
  • Luka “emi” Vuković
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov
  • Neil “NeiL_M” Murphy (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir