Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

G2 Esports, FaZe ve Cloud9, IEM Katowice 2020 için spot kazandı!

IEM Katowice 2020’de yer almak için 16 takımın mücadele ettiği Kuzey Amerika Kapalı Elemesi tamamlandı. Avrupa Kapalı Elemesi’nden spot kazanacak 3 takımın 2’si ise belli oldu. CS:GO’nun önde gelen takımlarından FaZe Clan, G2 Esports ve Cloud9, spot kazanan takımlar oldu.

IEM Katowice 2020 Kuzey Amerika Kapalı Elemesi, dün gece oynanan 14 karşılaşma ile sonlandı. Arka arkaya maçlar oynayan oyuncular için gayet yorucu bir geceydi. FURIA Esports, Complexity, Gen.G Esports, Cloud9, MIBR, Riot Squad, INTZ ve Chaos EC elemelerde yer alan takımlar arasındaydı. Takımlar, çift eleme sisteminin olduğu bir bracket’ta birbirleriyle karşılaştılar.

NA Elemesi’nin galibi Cloud9 için kolay bir yolculuk oldu desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde ATK kadrosunu bünyesine katan Kuzey Amerka ekibi, çeyrek finalde Riot Squad’ı 2-0 ile geçerek yarı finalde Brezilya temsilcisi INTZ’in rakibi oldu. C9, çeyrek finale benzer kolaylıkta bir seri geçirerek rakibini 2-0 yendi ve Upper Bracket’ta finale çıkmayı başardı.

Upper Bracket finalinde yeniden yapılanan Complexity ile karşılaşan C9, rakibini 2-1 yendi. Finalde ise MIBR takımına karşı 3-1’lik temiz bir galibiyetle zafere ulaşan Cloud9, IEM Katowice 2020 vizesini cebine koydu.

Avrupa Kapalı Elemesi ise NA Elemesi’nin aksine henüz tamamlanmadı. Fakat spot kazanacak 3 takımdan 2’si belli oldu. Birbirinden yakın geçen maçların ardından FaZe Clan ve G2 Esports, IEM Katowice 2020 için spot kazanan ilk 2 takım oldu. Avrupa Elemesi’nin Lower Bracket maçları ise bugün saat 20.00’da oynanacak. Karşılaşmalar ise şöyle:

  • ENCE – AGO
  • MAD Lions – Illuminar Gaming

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir