Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Gob b, profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını duyurdu

32 yaşındaki Türk asıllı Alman oyuncu Fatih “gob b” Dayik, profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını duyurdu. Açıklama, BIG kulübünün resmi Twitter adresinden yapıldı.

Alman oyuncu, 2017 yılından bugüne BIG organizasyonu altında forma giymekteydi. Bu forma altında Dünya Sıralaması’nda 6. lığa kadar yükselmeyi başaran oyuncu, takımın temel yapılarındandı. Profesyonel kariyerine 2003 yılında CS 1.6 ile başlayan gob b, mousesports gibi şu anda da aktifliğini koruyan ve büyük takımlar arasında yer alan organizasyonlarda yer aldı. CS 1.6 kariyerinde birden çok turnuvada zafere ulaşan Fatih, 2012 yılında CS:GO’ya geçiş yaptı.

CS:GO kariyerinde de mousesports, Method, NRG Esports ve BIG gibi büyük takımlarda yer aldı. Alman oyuncu son olarak, StarLadder Avrupa Minor turnuvalarından elenerek Major’a katılma şansını kaçırdı.

Gob b, kariyerini sonlandırmasıyla ilgili de bir yazı yayımladı

Birçoğunuzun tahmin edebileceği gibi, oyunculuk kariyerimi sonlandırıyorum. Her şeyden önce, bütün taraftarlara ve takımıma teşekkür ederim. Siz olmasaydınız bu kadar uzun süre oynayamazdım. Siz benim motivasyon ve ilham kaynağımdınız.

“Oyunu bırakmamamla ilgili birçok mesaj alıyorum. Bu bir son değil ve tabii ki yoluma BIG ile birlikte devam edeceğim. Sadece yeni bir role adım atma zamanımın geldiğini hissettim. Takım ve yönetim beni her şekilde destekleyeceklerini söylediler ve bunun için onlara müteşekkirim. Bazılarınız üzülüyor olabilir fakat altını çiziyorum, bu bir son değil. Bu benim için yeni bir bölüm ve umarım, bütün kariyerim boyunca bana verdiğiniz desteği sürdürürsünüz.

“BIG’teki yeni rolüme geçmeden önce arkadaşlarım ve ailemle biraz zaman geçireceğim. Umarım anlayışla karşılarsınız. Her zaman takımın arkasında olacağım ve sizlerin desteğini umacağım. Hayal kırıklığı olan bir 6 ay geçirdik fakat şimdi, size her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Kendimizi geliştirmek için her şeyi yapacağız fakat #gemeinsam yapabilmek için size ihtiyacımız var. Umarım kararımı anlayabilir ve kabullenebilirsiniz. Sadece önümdeki görevlere hazırlanmak için biraz zamana ihtiyacım var. Gelecek için planlarım var. Umarım kararımı anlarsınız ve eminim ki önümüzde beraber yaşayacağımız muhteşem ve güzel anlar olacak.”

“Sevgilerimle, gobelanteniz.” gob-b

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir