Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Turkey5, MAJ3R’li yeni kadrosunu duyurdu!

Aralık ayında Birleşik Krallık merkezli Demise bünyesinden ayrılan Turkey5, serüvenine yeni bir kadro ile devam edecek. Takım koçu ve menajeri hardstyle’ın dün bir Twitch yayınında yaptığı açıklamayla birlikte kadronun son hali de duyuruldu. Taraftarları sevindiren en büyük gelişme ise Maj3r’in geri dönüşü.

2016 yılında başlayan Space Soldiers macerası, bugüne kadar çeşitli hikayelerin ana konusu oldu. Türk CS:GO’sunun en başarılı takım haline gelen sarı siyahlı ekip, hayatını 2018 yılına kadar sürdürebilmişti. Kadrodan XANTARES ve Calyx’in ayrılmasının ardından ex-Space Soldiers adıyla çeşitli turnuvalara katılan takım, aradığı başarıyı bulamadı. Bu sahnede bir organizasyon altında oynamadan bir şeyler başarmak oldukça güç zaten.

Hardstlyle, 2019 Haziran’da takımın Turkey5 adı ile mücadeleye devam edeceğini açıklamıştı. Kadronun ilk hali ise paz, ngiN, beyAz, eneshan ve FURIOUSSS’dan oluşuyordu. Belli bir süre bu şekilde organizasyonsuz halde turnuvalara katılan takım, çok büyük bir başarı yakalayamasa da kendine bir organizasyon bulmayı başarmıştı. Birleşik Krallık takımı Demise.

Ağustos ayında yeni organizasyonuna geçiş yapan takım, kadrosuna da mini’yi katmıştı. Paz, ngiN, mini, beyAz ve imoRR 5’lisi ile büyük turnuvaların açık elemelerinde mücadele etmeye devam eden Demise, bu kısa süre içerisinde dişe dokunur bir başarı elde edememişti. Takımın eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019’da çeyrek final oynaması da yeterli olmamıştı ve aralık ayında Demise ile yollar ayrılmıştı.

Dün takım koçu ve menajeri hardstyle, katıldığı bir Twitch programında yeni kadroyu açıkladı. Yeni kadro yine Turkey5 adı altında mücadele edecek ve şöyle olacak:

  • Beyazıt “beyAz” Körpe
  • Engin “ngiN” Kor
  • Ahmet “paz” Karahoca
  • Engin “MAJ3R” Küpeli
  • Ekrem “l0gicman” Aydın
  • Canpolat “hardstyle” Yıldıran (Koç)

Yeni kadroda taraftarların uzun süredir beklediği ve istediği adam MAJ3R’in de bulunması ile birlikte takım içerisindeki strateji ve uyum problemlerinin çözülmesi bekleniyor. Takımın AWP rolünü üstlenecek kişi ise l0gicman olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir