Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Windigo Gaming, WESG 2018 şampiyonluk ödülünü hala alamadı

2018 WESG turnuvasının galibi Windigo Gaming’e hala ödeme yapılmadı. Takıma yakın kaynaklar bu iddiayı doğrularken, takımdan resmi bir açıklama henüz yok.

Eski Windigo Gaming oyuncusu Kamen “bubble” Kostadinov, attığı bir tweet ile WESG 2018’in 17 Mart 2019’da sona ermesinin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen hala ödeme alamadıklarını açıkladı. Oyuncunun bu açıklamasına rağmen organizasyondan henüz resmi bir açıklama yok.

Windigo Gaming, WESG 2018 turnuvasının galibi olarak 500.000 dolarlık ödülü almaya hak kazanmıştı. Organizasyon tarafından WESG’ye ulaşılmasına rağmen hala ödeme yapılmadığı kulübün eski CEO’su Maksym “GuunaR” Bednarskyi tarafından da doğrulandı.

Ukraynalı organizasyon 1 Kasım 2019’da tüm oyuncularının sözleşmelerini feshederek faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.  Bununla birlikte kulübün CEO’su Bednarsyki WESG, EPL Season 9, EPL Season 10 ve Moche XL tarafından ödemeler yapıldığında oyunculara hak ettikleri payın verileceğini söyledi.

Bednarskyi tarafından kamuoyunu aydınlatmak için yapılan açıklamaya göre, ödülün son teslim tarihi olan 8 Ekim’in üzerinden oldukça fazla zaman geçmesine rağmen ödeme yapılmadı. Kulüp iletişime geçmeyi denemesine rağmen maillerine cevap alamadı. Bu mailin üzerinden iki ay geçmesine rağmen hala bir cevap alınabilmiş değil.

WESG’nin bir sonraki sezonu ise yakında başlayacak. Tarihi henüz kesinleşmiş olmasa da mart ayında başlayacağına kesin gözle bakılıyor.

Windigo Gaming, WESG 2018’de AGO Esports, G2 Esports ve fnatic gibi rakiplerini geride bırakarak turnuvanın galibi olmuştu. Organizasyona katılan 27 takım, ödül için Çin şehri Chongqing’de mücadele etmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir