Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Hiko sözleşmesinin bittiğini ve tekliflere açık olduğunu duyurdu

29 yaşındaki Spencer “Hiko” Martin, dağılan Rogue takımı ile sözleşmesinin bittiğini ve gelecek tekliflere açık olduğunu duyurdu.

Twitterdaki postunda Amerikalı oyuncu Spencer “Hiko” Martin, dağılan Rogue takımı ile resmi olarak sözleşmesinin bittiğini, yeni takım arayışında olduğunu ve farklı iş tekliflerini de değerlendirmeye açık olduğunu yazdı. Mathias “MSL” Lauridsen ve Nikolaj “niko” Kristensen’ın OpTic Gaming’e transferi nedeniyle Danimarka’ya dönmüştü. Daha sonra Daniel “vice” Kim’in Cloud9’a deneme oyuncusu olarak katılması ve Hunter “SicK”Mims’in de compLexity ile anlaşmıştı. Diğer 4 takım arkadaşı takım bulurken Hiko, Rogue kadrosunda takım bulamayan tek oyuncu olmuştu. CS:GO’da unutulmayan oyuncular arasında yer alan Hiko’yu, ilerleyen günlerde bir takımda koç olarak görebilme ihtimalimiz de var.

Neredeyse iki yıl süren Rogue birlikteliği sırasında, Hiko ekibinin FACEIT Major’a ve DreamHack Open Austin 2018 finallerine çıkmasına yardımcı oldu. Rogue, Hiko beraber çıktığı DreamHack Open Austin finalinde temsilcimiz Space Soldiers’e 2-1 kaybetmiş ve 20 bin dolar ödül elde etmişti.

Rogue’de Danimarkalı oyuncularının transfer olma isteği normal gözükürken takımın dağılması tamamen sürpriz olmuştu. Takım kısa süre önce StarSeries I-League Sezon 7 ve ECS Sezon 7 finalleri için hak kazanarak büyük başarı elde etmişti. Bunun yanı sıra, takım ESL Pro League Season 9 turnuvasında sahip olduğu slotu da kaybetmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir