Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Chicago 2019 1. gün maçları tamamlandı

8 takımının bulunduğu IEM Chicago 2019’un 1. gün maçları tamamlandı. Toplamda 6 karşılaşma oynanan ilk günde, bütün maçlar BO3 formatında oynandı.

Team Liquid, MIBR, G2 Esports, Vitality, Heroic, Envy, Renegades ve Ence’nin yer aldığı turnuvaya, Dünya 1 numarası Team Liquid yine iyi bir başlangıç yaptı. İlk günde oynadığı her iki karşılaşmayı da kaybeden Envy ise gruplardan elenerek turnuvaya veda etti.

Liquid 2-0 Envy

Turnuvanın açılış karşılaşmasında karşı karşıya gelen iki ekibin mücadelesinde ağır basan taraf Amerika temsilcisi Liquid oldu. Oynanan iki harita Vertigo ve Mirage’de Liquid rakibini adeta ezdi. İlk haritayı 16-1, haritayı ise 16-6 kazanan ekip, ilk maçını kazanmış oldu.

MIBR 0-2 G2

Avrupa’nın yükselen takımı G2 ile Brezilya’nın çalkantıda olan takımı MIBR’ın karşı karşıya geldiği maçta haritalar Overpass ve Dust2 olarak belirlendi. Geçtiğimiz turnuvalarda gösterdiği iyi performansı burada da sürdüren G2, rakibini her iki haritada da 6-16 ve 9-16 mağlup etti.

Vitality 0-2 Heroic

ESL One Cologne 2019 ikincisi Vitality ve son zamanlarda iyi oynayan Danimarka temsilcisi Heroic ekibinin maçında haritalar Overpass ve Nuke olarak belirlendi. Vitality, ilk haritada 14-5’lik avantaj yakalamasına rağmen maçı kapatmayı başaramadı ve Overpass’i 14-16 kaybetti. İlk haritanın motivasyonu ile Nuke haritasına geçen Heroic, rakibini orada da 9-16 mağlup etti.

Renegades 0-2 ENCE

B grubunun açılış maçında haritalar Inferno ve Train olarak belirlendi. İlk haritaya hızlı bir başlangıç yapan ekip ise ENCE oldu. İlk yarıdaki avantajını ikinci yarıda da kullanan Finlandiya ekibi Inferno’yu 7-16 kazanmayı bildi. Train haritasında daha iyi performans gösteren Renegades olsa da ENCE takımı geri gelmeyi başardı ve haritayı 14-16 kazandı.

Liquid 2-1 G2

Bütün izleyicilerin ilk gün içerisinde en fazla beklediği mücadelede haritalar Dust2, Overpass ve Inferno olarak seçildi. Kafa kafaya giden ilk haritayı 13-16 G2 kazanmayı başardı. Overpass haritası da benzer bir senaryoya tanık olmasına rağmen bu sefer ipi göğüsleyen Liquid oldu ve seriyi 1-1’e getirdi. Liquid’in en güçlü haritalarından olan Inferno’da ise sürpriz yaşanmadı ve 16-9 kazanan Amerika temsilcisi oldu.

Envy 1-2 MIBR

Güne mağlubiyetle başlayan iki takımın karşı karşıya geldiği maçta haritalay Inferno, Mirage ve Train olarak belirlendi. Inferno’da gösterdiği iyi ilk yarı performansıyla 16-11 kazanan Envy oldu. Fakat Mirage haritasında ise tam tersi yaşandı. Oyunun her iki tarafında da iyi oynayan MIBR haritayı 9-16 kazandı ve durumu 1-1’e getirdi. Serinin son haritasında ise maç uzatmaya gitti. Uzatmaları iyi oynayan taraf Brezilya ekibi MIBR oldu ve Train’i 15-19 kazandı.

IEM Chicago 2019, 2. gün karşılaşmaları ile bugün devam edecek. Maçların başlangıç saatlerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir