Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2017’de şampiyon Astralis oldu

Nefes kesen bir haftanın ardından IEM Katowice 2017’de CS:GO şampiyonu, güçlü rakiplerini birer birer devirmeyi başaran Astralis oldu.

Finalde yeni kadrosuyla turnuvanın tozunu arttıran ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olarak gösterilen Faze Clan ile karşılaşan Danimarka temsilcisi, ilk maçı kaybettiği seride 3-1’lik galibiyet ile kupaya uzandı.

ELEAGUE Major’da da şampiyon olma başarısı gösteren Astralis, finalin ilk haritası olan Cache’te pek de iyi bir başlangıç yapamadı ve 10-3 geri düştü. Toparlanmayı başaran takım farkı ikiye kadar indirse de kaptan karrigan’ın önderliğinde yeniden kendini bulan Faze, 16-9 ile ilk haritayı kapattı.

Serinin ikinci karşılaşması, Astralis’in ilk seçimi olan Overpass’te oynandı. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan maçta Faze’in pistol round’unda yaptığı hatalar neticesinde Astralis avantajı eline geçirdi ve 16-12 ile ikinci maçı kapatarak durumu eşitledi.

Üçüncü harita olan Nuke’a geçildiğinde, Danimarka temsilcisi 7-1 üstünlük yakalayarak rakibini zor duruma soksa da, CT tarafına geçtiğinde Niko’lu yeni kadrosuyla Faze toparlanmayı başardı. Ancak Astralis tam zamanında Faze’in ekonomisini bozdu ve bir kez daha 16-12 ile maçın galibi oldu.

Faze için tamam ya da devam maçı, Astralis’in seçtiği Inferno’da oynandı. Geniş harita havuzuyla rakiplerinden bir adım önde olan Astralis, rekabetçi CS:GO’ya yeni eklenen Inferno’da gücünü gösterdi. Faze’in elinden geldiği kadarıyla tutunduğu maçın ilk yarısı 9-6 geçildi. İki takımın da var gücüyle mücadele verdiği maç 13-13’e geldiğinde Astralis bir mola aldı. Bunun dönüşünde ise son Major şampiyonu rakibine hiç şans tanımadı ve 16-13 ile IEM Katowice 2017 şampiyonu oldu.

Yeni kadrosuyla turnuvaya hazırlanmak için yeterli bir süre bulamayan Faze’in bu haliyle bile turnuvadaki en güçlü takımları zorlaması, gelecek CS:GO etkinlikleri için bir işaret niteliği taşırken, son ELEAGUE Major şampiyonunun büyük rakiplerin birer birer elenmesiyle şampiyonluğa uzanması çok da şaşırtıcı olmadı. Danimarka temsilcisi Na’Vi ile B Grubu’nun sürpriz takımı Heroic’i playoff’larda geçen Astralis böylece 104,000 dolarlık birincilik ödülünün de sahibi oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir