Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2017 | Yarı Final

IEM Katowice 2017’de CS:GO heyecanı bu akşam oynanacak final mücadelesi ile son bulacak. Yarı final serilerinde rakiplerini çok da zorlanmadan geçen Faze Clan ile Astralis, şampiyon olmak için yarışacak.

Yarı finalin ilk serisinde, A Grubu’nu lider tamamlayan Faze Clan ile Brezilya temsilcisi Immortals karşılaştı. Takımların ekonomilerini yönetmekte güçlük çektiğine tanık olduğumuz ilk maç, Immortals’ın seçtiği Inferno’da oynandı. İlk round’lardan itibaren üstünlüğü ele geçiren Faze, seyir zevki açısından oldukça keyifli ve çekişmeli geçen ilk yarıyı 9-6 önde bitirdikten sonra terör tarafına geçtiği ikinci yarıda rakibine şans tanımadı ve seride öne geçti. Serinin ikinci maçı Faze’in çok sevdiği Mirage’da oynandı. Immortals ilk yarı itibariyle varlık göstermeye çalışıyor ve en azından seriyi üçüncü maça götürmek istiyordu. İlk yarıda CT tarafında mücadele eden Immortals yarıyı 9-6 önde kapatsa da ikinci yarı Faze Clan fırtınası esti. 10-1’lik seriyle rakibine göz açtırmayan Faze, 2-0 gibi net bir skorla finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Yarı finalin ikinci serisinde iki Danimarka takımı, Astralis ile Heroic karşılaştı. Dev takımların yer aldığı ve sürprizlerle dolu B Grubu’ndan son dörde kalan tek takım olan Heroic, tecrübeli rakibi karşısında ilk maçına Train’de çıktı. Önceki gün Na’Vi karşısında güç gösterisi yapan ve net bir skorla şampiyonluk yolunda ilerleyen Astralis, çok çekişmeli geçen ilk yarının ardından CT tarafında tecrübesini konuşturdu ve 16-12 ile seride öne geçti. İkinci maç için Heroic’in seçtiği Nuke haritasına geçerken, kimse böyle bir başlangıç beklemiyordu. Astralis ilk yarıyı 12-3 kapattıktan sonra dört round daha kazandı ve 2-0 ile finalde Faze’in rakibi oldu.

IEM Katowice 2017’de final mücadelesi bu akşam 20:30’da oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir