IEM Katowice 2023 Şampiyonu G2! Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2023 Şampiyonu G2!

Her yıl Polonya’nın Katowice şehrinde gerçekleştirilen Intel Extreme Masters 2023 dün büyük finalle tamamlandı. G2 ve Heroic arasında oynanan IEM Katowice 2023 finalinde gülen taraf 3-1 ile G2 oldu.

G2’nun Final Yolu

Turnuvanın favorilerinden olan G2, A grubunda Katowice’e merhaba dedi. Grup aşamasını güçlü rakipleri BIG ve Faze karşısında harita daha vermeden geçen G2, kazananlar finalinde NAVI ile karşılaştı. NAVI’yi de 2-0 ile geçen ekip büyük bir dominasyonla kendini yarı finale taşıdı. Yarı finalde Liquid karşısında da üstün performansını koruyan G2 finale yükseldi.

G2, harita dahi kaybetmeden adını finale yazdırdı.
G2, harita dahi kaybetmeden adını finale yazdırdı.

Heroic’in Final Yolu

Heroic IEM Katowice 2023 yolculuğuna B grubunda başladı. İlk maçında Complexity’e karşı 2-1 kazanan Heroic, ikinci maçta OG’yi 2-0 yendi. Kazananlar finalinde Vitality’i 2-0’la geçen ekip adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde güçlü rakibi NAVI’yi de 2-0 yenen Heroic finalde G2’nun rakibi oldu.

Heroic finalde G2'nun rakibi oldu.
Heroic finalde G2’nun rakibi oldu.

IEM Katowice 2023 Büyük Finali

Harita Seçimleri
G2 Nuke – Inferno
Heroic Mirage – Ancient
Final Haritası Vertigo

1. Harita – Nuke

Büyük finalin ilk haritasına 3-0’la başlayan taraf Heroic oldu. Sonrasında G2 biraz toparlansa da Heroic yarıyı 10-5 önde kapattı. İkinci yarıda güzel bir geri dönüşe imza atan G2, durumu 12-12’de eşitledi. Sonrasında rakibine başka round şansı vermeyen G2 seride 1-0 öne geçti.

2. Harita – Mirage

Serinin ikinci haritası büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Heroic henüz ilk yarıda 9-3 öne geçti. Kendi seçtiği haritada toparlanan G2, ilk yarıyı 9-6 geride tamamladı. İkinci yarıda daha baskın taraf olan G2, oyuncusu monesy’nin ektili oyunuyla ikinci haritayı da 16-13 kazanarak büyük finalde 2-0 öne geçti.

3. Harita – Inferno

Inferno’nun ilk yarısı karşılıklı alınan roundlar ile geçildi. İkinci yarıda rakibinin seçtiği haritada daha baskın bir oyun oynayan Heroic öne geçti. Oyuncusu TeSeS’in devreye girmesiyle farkı açan Heroic, rakibinin seçtiği haritayı 16-11 kazanarak umutlandı.

4. Harita – Ancient

Serinin 4. haritasında baştan sonra G2 üstünlüğü vardı. İlk yarıyı 9-6 önde tamamlayan ekip, ikinci yarıda huNter-‘ın da devreye girmesi ile farkı daha da açan G2, haritayı 16-7 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir