Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice A grubu 3. gün maçları tamamlandı

IEM Katowice 2020 A grubunda 3. gün maçları tamamlandı. Üçüncü günde zafere ulaşan takımlar Natus Vincere ve FaZe olurken, NiP ve Vitality turnuvaya veda etti.

Üçüncü gün A grubundaki maçlarla başladı. Eşleşmeler, NiP – Natus Vincere ve Vitality – FaZe şeklinde oldu. Karşılaşmalar Türkiye saatiyle 16:30’da başladı.

NiP – Natus Vincere

NiP, ilk harita için Mirage’yi seçti. Navi ise Train tercihinde bulundu. Serinin uzaması halinde 3. harita olarak Nuke belirlendi.

NiP kendi seçtiği haritaya kötü başladı. Navi maça 7-0 öne geçerek başladı. NiP ilk roundunu kazansa da Navi’yi durduramadı ve ilk yarı 13-2 Navi üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda da baskın oyununu elden bırakmayan Navi ilk maçı 16-3 kazandı.

İkinci harita Train’e iyi başlayan taraf yine Navi oldu. 5-1 geride olan NiP, güzel bir geri dönüşle durumu 5-5’e getirdi. Dominant oyunu kırılsada Navi ilk yarıyı 9-6 ile geçti. İkinci yarıda skor 14-7’ye kadar geldi. NiP 10. rounduna ulaşsa da daha fazla direnemedi ve Navi maçı 16-10 kazanarak NiP’i evine gönderdi. Natus Vincere ise IEM Katowice 2020’de yoluna devam etti.

Vitality – FaZe

Vitality ilk harita için Mirage’yi seçerken, FaZe Nuke tercihinde bulundu. Serinin uzaması halinde 3. harita olarak Inferno belirlendi.

Vitality kendi seçtiği haritaya 2-0 önde başladı. Çabuk toparlanan durumu FaZe 7-2’ye getirdi. Vitality rakibine tekrardan yaklaşsa da FaZe yarıyı 8-7 önde kapadı. İkinci yarıya Vitality fırtına gibi başladı. Skor 13-8’e kadar gelsede FaZe pes etmedi. Durumu 13-12’ye kadar getirsede, Vitality rakibine izin vermedi ve haritayı 16-14 kazandı.

Nuke’de de Mirage gibi heyecan fırtınası yaşandı. Vitality 3-1 öne geçse de FaZe seçtiği haritada baskın olan taraf oldu ve skor 9-3’e geldi. Vitality sonraki roundları alınca ilk yarı 9-6 FaZe üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda FaZe skoru 13-6’ya kadar getirsede Vitality pes etmedi ve durum 13-10’a geldi. Kendi seçtiği haritayı daha iyi oynayan taraf FaZe kontrolü tekrardan eline aldı ve haritayı 16-11 kazanarak seriyi son maça taşıdı.

Inferno’nun ilk yarısına FaZe iyi başladı. 3-0 öne geçen ekip bu üstünlüğünü yarı boyunca kullandı. Vitality skoru 5-6’ya kadar getirse de FaZe yarıyı 10-5 kazandı. İkinci yarıya iyi başlayan taraf Vitality oldu. Skor 9-10’da herkes geri dönüş beklerken Vitality dağıldı. Bir türlü tekrar toparlanamayan ekip haritayı 16-10 kaybederek turnuvadan elendi. FaZe IEM Katowice 2020’de yoluna devam etti.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir