Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice B grubu 4. gün maçları tamamlandı

IEM Katowice 2020 B grubunda 4. gün maçları tamamlandı. Lower finalini, mousesports’u yenen 100T; Upper finalini ise Team Liquid’i yenen G2 kazandı.

IEM Katowice 4.gün karşılaşmaları Türkiye saati ile 16.00’da başladı. İlk olarak Lower yarı finalleri ve finali sonrasında ise Upper Finali oynandı. Evil Geniuses ve Mad Lions turnuvaya yarı finalde veda eden takımlar oldu. Diğer bir taraftan temsilcimiz woxic’in bulunduğu mousesports, finalde 100T’e elenerek turnuvayı 7. tamamladı.

100 Thieves – Evil Geniuses

Karşılıklı süprizlerin yapıldığı bu seride haritayı seçen taraf kaybetti. İlk maçta Inferno’yu seçen 100 Thieves, ‘T’ tarafını 10-5 gibi bir üstünlükle kapatsa da, maçın ikinci yarısında Evil Geniuses üzerindeki heyecanı atmış olsa gerek, müthiş bir geri dönüşe imza attı. 15 rauntun sadece 2 sini rakibine kaptıran takım, maçı 16-12 kapadı.

İkinci maçın haritası ise Nuke oldu. Haritada ‘CT’ tarafı görece üstün olduğu için takımlar o tarafta olabildiğince az el vermeye çalıştılar. Maça kötü başlayan Evil Geniuses ‘T’ tarafında sadece 3 raunt kazanarak 12-3 geride kapadı. Her ne kadar ikinci yarıda güzel bir geri dönüş için çabalasa da başaramadı. Nuke haritasını 100 Thieves 16-12 kazandı.

Dust 2 haritası son maç için ortak karar oldu. İlk yarıda karşılıklı rauntlar kazanıldı. Takımlar birbirlerinin hatalarını yakalamayı başardı. İkinci yarının sonlarına kadar da dengeli giden maç, son iki elde koptu. Üst üste elleri kazanan 100T maçı ve seriyi kazandı. Evil Geniuses ise turnuvaya veda etti.

mousesports- Mad Lions

Bu seri 4. Günde oynanan en tek taraflı geçen maçtı, diyebiliriz. Tamamen klasını ortaya koyan mousesports, Mad Lions’ı 2-0 ile rahat geçti. İlk maçta Train haritasında oynamak isteyen Mad Lions’a frozen’dan tokat gibi bir cevap geldi. Güzel bir istatistik yakalayan frozen, takımını taşıyan isim oldu desek doğrudur. ‘CT’ tarafında sadece 2 el veren takım, fark bu kadar açıldıktan sonrada, kapanmasına izin vermedi. ‘T’ tarafında 6 raunt veren ekip 16-8 ile ilk maçı kazandı.

Morali iyice bozulan Mad Lions, 2. maçta hiç varlık gösteremedi. Sadece ‘CT’ tarafında 4 rount kazanabilen takım, mousesports’tan başka el alamadı ve turnuvaya en erken veda eden takımlardan oldu. woxic kesinlikle maçın adamıydı. Finalde 100 Thieves’in rakibi mousesports oldu.

100 Thieves- mousesports

Lower finali gerçekten çok heyecanlı ve çekişmeli geçti. İlk maçta Inferno haritası, 100T tarafından seçildi. Harita seçen tarafın yenildiği karşılaşmalar gerçekleşti. İlk yarı da dengeli geçen maç, ufak bir mousesports üstünlüğü ile kapandı. İkinci yarıda ağırlığını biraz daha ortaya koyan mouseports, maçı ropz’un önderliğinde 16-10 kapadı.

İkinci harita da ise aynı hayal kırıklığını bu sefer 100 Thieves tattırdı. Mad Lions maçında oldukça güzel Dust 2 oynayan mousesports, bu kez sert kayaya çarptı. ‘CT’ tarafında rakibini mükemmel okuyan 100T, ilk yarıyı 8-7 üstün kapadı. İkinci yarıda ise ‘T’ tarafının nasıl oynanması gerektiği hakkında adeta ders veren 100T, sadece tek raunt vererek maçı 16-8 kapadı.

Serinin son haritası ise Nuke oldu. Son maçta gerçek kimse birbirine diş geçiremedi. Maçın neredeyse tamamı dengeliydi. İlk yarıda ‘CT’ başlayan mousesports, yarıyı 8-7 önde kapadı. Ancak maçı belirleyen nokta 100T’nin ‘CT’ oyunu oldu. Rakibinden 2 raunt daha fazla koparmayı başaran takım, Lower finalini kazandı. Temsilcimizin takımı ise 7 bin dolar para ödülü ile IEM Katowice turnuvasına veda etti.

G2 Esports – Team Liquid

Upper finali en çok beklenen maç oldu desek yalan söylemiş olmayız. Herkes bu serinin üç maça gideceğine emin olsa da, G2 ağırlığını seride gösterdi. İlk haritada Dust 2’yi seçen ekip, ‘CT’ tarafında rakibine güzel cevap verdi. Dezavantajına rağmen yarıyı 8-7 önde kapadı. İkinci kısımda ise ‘T’ tarafını güzel kullanan G2, rakibine sadece 4 raunt kaptırdı. Maç 16-11 sona erdi.

Finalin son maçında ise Vertigo seçen Team Liquid, final baskını üzerinde hissetti. Tam verimini ortaya koyamayan takım beklenmedik bir mağlubiyet ile seriyi kaybetti. Maçta yine mükemmel bir ‘CT’ tarafı oynayan G2, baskısını ikinci yarıda da devam ettirdi. Neticede maçı 16-10 kazandı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir