Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice yarı final maçları oynandı

IEM Katowice, yarı final heyecanı ile bugün de devam etti. Muhteşem maçlar oynandı. Natus Vincere ve G2 Esports ismini finale yazdırmayı başaran takımlar oldu.

IEM Katowice çeyrek finallerinde fnatic, 100T’i 2-0 geçerek yarı finalde G2’nun rakibi olmuş; Natus Vincere ise Team Liquid’i 2-0 eleyerek Astralis’in rakibi olmuştu. Bugün oynanan yarı finaller sonunda fnatic, G2’ya boyun eğdi. Nefes kesen mücadeleyi üçüncü maçın sonunda G2 kazandı. Diğer bir yandan iki dev takımın mücadelesi gerçekten akıl oyunlarına sahne oldu. Natus Vincere, Astralis’i resmen ezerek, eledi. Mücadeleyi 2-0 gibi rahat bir skorla geçen takımda S1mple tek kelimeyle harikalar yarattı.

G2 Esports – fnatic

G2 ve fnatic arasındaki seri baya çekişmeli geçti. Karşılıklı hataları iyi değerlendiren takımlar, izleyicilere seyir zevki yüksek bir seri izletti. Seri özelinde iki takımında güç dengelerinin birbirine yakın olduğunu söylesek yanlış olmazdı.

İlk maçta Inferno haritasını seçen fnatic, kendi seçtiği haritada tam bir hayal kırıklığı yarattı. Maçın başında karşılıklı rauntlar kazanılsa da 8. raunttan sonra G2 maçı tam anlamıyla koparan ritmi yakaladı. Sonraki 13 elin 12 sini kazanmayı başararak farkı 15-6’ya kadar getirdi. Her ne kadar fnatic, G2’nun rüzgarını kesip toparlamaya başlasa da artık çok geçti. Üst üste 6 raunt kazanan fnatic, serisine 7. rauntu ekleyemedi ve maçı 16-12 kaybetti.

İkinci maçta, birinci maça göre daha dengeli bir oyun izledik. Dust2 haritasını seçen G2’da kendi seçtiği harita da üzülen taraf oldu.  ‘CT’ tarafını mükemmel oynayan fnatic yarıya 9-6 önde girdi. Ancak ‘T’ tarafını çok verimli kullanamasa da galibiyete yetti. Dust2 haritasını fnatic 16-11 kazanmayı başardı.

Serinin son maçı da nefes kesti. Ortak olarak seçilen Train haritasına G2 iyi başladı. İlk yarının sonuna ufak da olsa üstünlükle giren G2, ikinci yarıda neredeyse skor üstünlüğünü kaptırıyordu. Maçı 15-8’e kadar getiren G2, neredeyse maçı rakibine teslim ediyordu. fnatic tam üst üste rauntları kazanıp rüzgarı arkasına almaya başlamışken, G2 son anda seriyi noktalayan eli almayı başardı. Maçı 16-12, seriyi ise 2-1 kazanmayı başardı.

Natus Vincere – Astralis

Önce Team Liquid’e hezimet yaşatan Na’Vi’nin finalden önceki son durağı Astralis oldu. Aslında otoritelerce dengede gitmesi beklenen maç, hiç öyle seyretmedi. Bir yanda dünyanın en iyi takımı kabul edilen Astralis, diğer tarafta s1mple vardı. Herkesin neden bu kadar saygı duyduğu oyuncu olduğunu tekrar tüm CS:GO camiasına gösterdi. İlk maçta Dust2 haritasını seçen Natus Vincere, maçı hızlı kapadı. ‘T’ tarafında başlayan takım, ilk yarıda rakibine sadece tek el verdi. İhtiyacı olan son iki rauntu da ikinci yarının ilk 6 elinde bulan Na’Vi, maçı 16-5 kazandı. S1imple 2.09 rating ile maçı tamamladı.

İkinci maçta da değişen hiçbir şey olmadı diyebiliriz. Astralis güvendiği Nuke haritasına gitti. Ancak sert bir kayaya çarptılar. İlk maçtaki ritmini hiç bozmayan Na’Vi ‘CT’ tarafında başladı. İlk yarı boyunca rakibine sadece 2 el veren takım, yarıyı 13-2 önde kapadı. İkinci yarıda ise ilk 3 rauntu rakibine teslim etmesine rağmen başka el vermedi. Maçı yine 16-5 seriyi ise 2-0 kapadı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir