Counter-Strike: Global Offensive

IEM Sidney turnuvasına katılacak takımlar belli oldu

Avustralya’nın Sidney şehrinde düzenlenecek olan ve 250,000 dolar ödül havuzu bulunan IEM Sidney turnuvasına katılacak son takım Chiefs oldu.

16 takımın katılımıyla gerçekleşecek olan IEM Sidney turnuvasına katılacak tüm takımlar, Chiefs Esports’un IEM Sidney Derby turnuvasını kazanmasıyla belli oldu. Finalde Breakaway’ı yenen Chiefs Esports, turnuvanın son biletini kapmış oldu.

Yedi gün sürecek IEM Sidney’in 250 bin dolarlık ödül havuzu bulunuyor. Son majör şampiyonu Astralis’in katılmayacağı turnuvada şampiyon olan takım 100 bin dolar ödül kazanacak. Turnuvanın grup aşamasında ESL’in kendi turnuvalarında kullandığı ESL CS:GO Dünya Sıralaması* tablosuna göre takım eşleştirmeleri yapılacak. Takımlar 2 grubu ayrılacak ve gruplarda 2’li eleme usülü kullanılacak. Gruplarda ilk sırada yer alan takımlar direk yarı finale yükselecek. Grubununda 2. olan takım ise çeyrek finalde diğer gurubun üçüncüsü  ile eşleşecek.

Turnuvadaki ilk maçlar tek maç üzerinden olacak ve finale kadar olan diğer maçlar ise 3 maçlık seri üzerinden oynanacak. IEM Sidney’in büyük finali ise 5 maçlık seriye sahne olacak.

IEM Sidney 2019 turnuvasına katılacak tüm takımların listesi ise şu şekilde;

Australia Renegades Europe FaZe
Brazil MIBR United States Liquid
United States NRG United States eUnited
Sweden NiP Germany BIG
Europe mousesports Korea MVP PK
Singapore BOOT-d[S] China ViCi
Sweden fnatic Denmark Heroic
Australia Grayhound Australia Chiefs

*ESL CS:GO Dünya Sıralamasının listesinde buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.