Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

JW ve flusha, Fnatic’e geri döndü

Geçtiğimiz Ağustos ayında iki İsveç ekibi arasında yaşanan transfer hareketliliğiyle Fnatic’ten GODSENT’e giden JW ve flusha yuvaya geri döndü.

Fnatic resmi sitesinden dün yapılan açıklamaya göre daha önce Fnatic’ten GODSENT’e transfer olan Esper “JW” Wecksell ve Robin “flusha” Rönnquist, transferden sonraki süreçte karşılaşılan birçok zorluk nedeniyle Fnatic’e geri dönme kararı aldı. Eski ağır topların takıma dönmesi için Joakim “disco doplan” Gidetun ve Simon “twist” Eliasson da GODSENT’e gönderildi. Böylece bir döneme damga vuran efsane kadro yeniden bir araya geldi.

Konuya dair Patrik “cArn” Sättermon tarafından Fnatic adına yapılan açıklama ise şöyle: “Her ne kadar son zamanlarda bazı başarılı sonuçlar alsak da Ağustos ayında gerçekleştirilen transferlerden sonra takımdan ayrılan oyuncuların eksikliği net bir şekilde hissedildi ve bu durum da takımın performansını olumsuz etkiledi. Artık eski oyuncularımızın da takıma dönmesiyle birlikte Fnatic, bir kez daha CS:GO sahnesinin en iyi takımı olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyecek.”

Söz konusu takasın E-LEAGUE sonrasında yapılacağı söylentileri Ocak ayında gün yüzüne çıkmıştı ve bu takasın oyuncuların isteği doğrultusunda gerçekleşeceği iddia ediliyordu. Fnatic’in son derece başarılı olduğu bir dönemde alınan bazı kötü turnuva sonuçları neticesinde takım içerisinde ani bir huzursuzluk ortamı oluşmuş ve sürpriz bir kararla bir diğer İsveç ekibi GODSENT’e, Freddy “KRiMZ” Johansson ile birlikte JW ve flusha’nın gönderilmesine karar verilmişti. Bu ayrılıklara karşılık GODSENT’ten  Simon “twist” Eliasson and Jonas “Lekr0” Olofsson Fnatic’e katılmıştı.

Fnatic’in CS:GO menajeri olan Viktor “vuggo” Jendeby bu transferler hakkında şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz Ağustos ayında yaşanan ayrılıklar alınan sonuçlardan ziyade aceleyle alınan duygusal kararlar sonucunda yaşandı. Takıma olan bakış açımız yüzünden kabul edilebilir tek sonuç turnuva şampiyonluğuydu ve bu bakış açısının takım üzerinde yarattığı baskı hiç de sağlıklı olmadı. En iyisi bile olsanız tüm turnuvaları kazanamazsınız. Artık bu gerçeğin farkındayız ve hatalarımızdan ders çıkardık. Artık tek odaklandığımız şey tekrar CS:GO sahnesinde dünya lideri olmak ve bu amaç için gece gündüz demeden çalışıyoruz.”

KRiMZ, takıma geçtiğimiz Ekim ayında geri dönmüş ancak JW ve flusha GODSENT’te kalarak DreamHack Winter 2016’da üçüncü ve ECS 2.Sezonda altıncı olmuştu. E-LEAGUE’de isteneni veremeyen takım ilk aşamada North’a elenerek playofflara katılamamıştı.

Bu arada Fnatic ise E-LEAGUE’de yarı finale çıkmış ve son şampiyon Astralis’e 2-0’lık bir skorla boyun eğmişti. Tecrübeli İsveç ekibi aynı zamanda ESL One New York’da beşinci olmuş ve ESL Pro League 4. sezonda Avrupa birincisi olsa da finallere katılamamıştı.

IEM, ESL One Köln 2015 ve StarLadder i-League StarSeries şampiyonu kadronun tekrar bir araya gelmesiyle flusha, bir kez daha CS:GO sahnesinde tekrar zirveye çıkacaklarına inanıyor: “Transfer söylentileri iyice ortaya çıkmaya başladığında diğer takımdan oyuncular da bunun gerçek olup olmadığını sormaya başladılar. Bunu sorma sebepleri ise bence meraktan çok korkuydu. Çünkü daha önce çok özel oyunculardan oluşan harika bir ekibimiz vardı. Yani korkmaları gayet doğal.”

Dreamhack Masters Las Vegas’ın da yaklaşmasıyla beraber efsane Fnatic kadrosunun neler yapacağı çok merak ediliyor. Diğer tüm CS:GO hayranları gibi biz de onları yakından takip edeceğiz.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir