Counter-Strike: Global Offensive

KennyS: “Zorlu bir depresyon sürecinden geçtim.”

Dün akşam oynanan G2 Esports – Liquid maçının ardından Dexerto, Fransız temsilcisinin AWP oyuncusu kennyS ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda takımın durumundan bahseden Fransız oyuncu, kendi yaşadığı zorluklardan da bahsetti.

24 Şubat’ta başlayan IEM Katowice 2020, izleyenlere beklenilenden daha yüksek bir oyun keyfi sunuyor. Dünyanın en iyi takımlarının iyi seviyede yıla başlaması, bunun yanı sıra diğer takımların da sahneye ağırlık koymasıyla turnuva, çekişmeli bir şekilde devam ediyor.

Avrupa Elemeleri’nden gelip turnuvaya damga vuran takımların başında ise G2 Esports geliyor. Geçtiğimiz yılın son dönemlerinde kadrosunda değişikliğe giden ekip, uluslararası bir takım kurup oyun içi iletişim dilini İngilizce’ye çevirmişti. Bu karar, bu turnuvayla birlikte olumlu bir sonuç vermiş gibi duruyor.

Espor medyasının önde gelen sitelerinden biri olan Dexerto, G2’un Liquid’i 2-0 geçtiği maçın ardından kennyS ile bir röportaj yaptı. Kariyerinde birçok başarı bulunan AWP oyuncusu, ilk defa Spodek Arenası’nda mücadele ediyor. Fransız oyuncu, takımın eskisinden daha fazla silaha sahip olduğunu, eskiye göre daha iyi bir kadro ile oynadığını ve takımdaki uyumun hat safhada olduğunu belirtti.

Katowice’den önce 10 günlük bir kamp yaptıklarını belirten Fransız oyuncu, daha önce böyle bir şey yapmadıklarını, böyle bir kampın takım içindeki kimyanın çok fazla arttırdığını söyledi. Karşılaştıkları zorluklarla takım olarak çok iyi başa çıktıklarını belirten kennyS, iletişimin İngilizce üzerinden yapılmasından hoşnut olduğunu söyledi.

Performansındaki artışın sebebi sorulduğunda ise Fransız oyuncu kendisiyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu. O dönemlerde bir depresyon sürecinden geçtiğini açıklayan Kenny, kendine yalan söylemeyi bıraktığını ve gerçeklerle yüzleştikten sonra bu problemin üstesinden geldiğini söyledi.

Bu zorlu süreçten geçerken takım arkadaşlarından aldığı yardımın kendisine çok yararlı olduğunu belirten oyuncu, performans artışının en büyük etkeninin takım arkadaşları olduğunu da ifadelerine ekledi.

G2 Esports, IEM Katowice 2020’deki yolculuğuna cumartesi günü oynayacağı yarı final mücadelesiyle devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.